Izraelčania hľadali u Palestínčanov zbrane, zabili tínedžera

Izraelská armáda obkľúčila utečenecký tábor Fawwar pri meste Hebron. Palestínčania na nich hádzali kamene a výbušniny.TEL AVIV 16. augusta (WebNoviny.sk) – Jeden Palestínčan zahynul a desiatky ďalších utrpeli zranenia v dôsledku zrážky medzi izraelskou armádou a obyvateľmi utečeneckého tábora, ku ktorej došlo v noci na utorok na západnom brehu Jordánu. Informáciu priniesla agentúra DPA odvolávajúca sa na Červený polmesiac.

Izraelská armáda obkľúčila utečenecký tábor Fawwar pri meste Hebron. Vojaci začali vypočúvať obyvateľov tábora a prehľadávať ich obydlia s cieľom nájsť zbrane. Palestínčania na nich začali hádzať kamene a výbušniny. Vojaci reagovali použitím slzotvorného plynu a ostrou paľbou. Vážnemu strelnému poraneniu po prevoze do nemocnice podľahol 17-ročný Palestínčan.

Izraelská armáda následne informovala, že v tábore našla okrem dvoch podomácky vyrobených strelných zbraní aj iné zbrane i výbušniny. Počet ľudí v tábore Fawwar sa od vzniku v roku 1949 strojnásobil. Podľa Organizácie Spojených národov tam v súčasnosti žije 9500 ľudí.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

16. augusta 2016

Odporúčané články