Islamský štát opäť vyzýva na útoky, teraz voči Miss Universe

Extrémisti apelujú na ‚bratov‘, ktorí by si želali podstúpiť mučenícku smrť, aby zorganizovali útoky namierené voči pripravovanej súťaži Miss Universe na Filipínach. LONDÝN 9. augusta (WebNoviny.sk) – Extrémistická organizácia Islamský štát (IS) vyzvala na útoky voči medzinárodnej súťaži Miss Universe, ktorá sa uskutoční v januári 2017 na Filipínach. Na svojej internetovej stránke to v utorok oznámili noviny Daily Telegraph.

Výzvu zverejnili na internetovej sociálnej sieti Telegram filipínski džihádisti hlásiaci sa k organizácii Islamský štát. O hrozbe informovala renomovaná organizácia SITE, ktorá monitoruje aktivity džihádistických militantov na celom svete. Extrémisti apelujú na „bratov“, ktorí by si želali podstúpiť mučenícku smrť, aby zorganizovali útoky namierené voči pripravovanej súťaži Miss Universe na Filipínach.

K výzve, zverejnenej v rámci skupiny „Filipínskych stúpencov IS“, je pripojený aj videonávod na zhotovenie samovražedného pásu s výbušninami a tiež manuál na výrobu bombových náloží. Terčom útokov by sa mali stať cudzinci z krajín, ktorí sa podieľajú na vojne proti Islamskému štátu, uviedla televízia Fox News.

Obrazom: Finále Miss Universe 2015

Úradujúcou držiteľkou prestížneho titulu Miss Universe je filipínsko-nemecká modelka Pia Wurtzbachová. Ďalšia súťaž sa preto uskutoční 30. januára 2017 na Filipínach; konkrétne miesto konania zatiaľ nie je známe.

Prevažne katolícke Filipíny dlhodobo čelia povstaniu moslimských militantov, ktorí bojujú za vytvorenie islamistického štátu na juhu krajiny. Tamojšia extrémistická skupina Džamáa abú Sajjáf v minulosti udržiavala kontakty s al-Káidou, pred dvoma rokmi však prisahala vernosť Islamskému štátu. Džihádisti z abú Sajjáf tento rok zavraždili dvoch kanadských rukojemníkov.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

9. augusta 2016

Odporúčané články