Iracký utečenec sa priznal k znásilneniu dvoch čínskych študentiek v Nemecku

BOCHUM 10. mája (WebNoviny.sk) – Muž obžalovaný z vlaňajších brutálnych znásilnení dvoch čínskych študentiek vo veku 22 a 28 rokov, ktorý stojí od 27. apríla pred súdom v nemeckom meste Bochum, sa prekvapujúco priznal k týmto činom.

Plné priznanie 32-ročného žiadateľa o azyl z Iraku k činom, ako sú popísané v žalobe, tlmočil v súdnej sieni jeho právny zástupca Egbert Schenkel, informovalo internetové vydanie denníka Bild.

K obsahu žaloby, ktorá Iračana viní popri znásilnení aj z trestných činov obmedzovania osobnej slobody a nebezpečného ublíženia na zdraví, sa obžalovaný až do priznania odmietal vyjadriť. K činom sa priznal po tom, keď ho ako páchateľa identifikovala priamo v súdnej sieni jedna zo študentiek.

Po oboch znásilneniach našli kriminalisti stopy DNA a po neznámom páchateľovi pátrali i za pomoci identikitu a fotografie, na ktorej ho zachytil priateľ druhej z obetí, keď sa Iračan vrátil na miesto činu.

Podozrivého zadržali napokon v jednej z bochumských ubytovní pre utečencov 5. decembra 2016. S vynesením rozsudku v tomto procese možno rátať už na budúci týždeň.

Viac k témam: krimi, migranti, utečenci
Zdroj: Webnoviny.sk – Iracký utečenec sa priznal k znásilneniu dvoch čínskych študentiek v Nemecku © SITA Všetky práva vyhradené.

10. mája 2017

Odporúčané články