IBM predstavuje linuxové servery pre pokročilú analytiku

Bratislava – 9. septembra 2016 (WBN/PR): Spoločnosť IBM predstavila rad nových linuxových serverov, ktoré pomôžu firmám a organizáciám zefektívniť prácu dátových centier. Nový rad serverov dokáže vďaka novému čipu využiť inovácie komunity OpenPOWER a poskytnúť tak vyšší výkon i efektivitu výpočtov, než umožňujú servery x86.

Nové unikátne systémy Power boli vyvinuté spoločne s poprednými technologickými spoločnosťami. Sú navrhnuté tak, aby uľahčili prácu v oblasti umelej inteligencie, tzv. pokročilého strojového učenia sa, ako aj vysoko výkonné analýzy údajov a iné výpočtovo náročné operácie. Podnikom a poskytovateľom cloudových služieb tak ušetria náklady na prevádzku dátových centier.

Tri nové systémy rozširujú portfólio serverov Linux spoločnosti IBM, ktoré okrem iného zahŕňa špecializovaný rad IBM serverov, vyvinutý v spolupráci s členmi nadácie OpenPower. Nové servery dopĺňajú rad Power Systems LC, ktorá prekonáva x86 servery na rôznych úrovniach dátovo náročných záťaží.

Počas prvého testovania, ktoré prebehlo v spolupráci s jedným z najväčších internetových poskytovateľov Tencent, sa ukázalo, že nové servery IBM OpenPower sú schopné zvládnuť dátovo náročnú záťaž trikrát rýchlejšie ako ich predchodca typu x86. Lepší výsledok bol dosiahnutý aj napriek zníženiu počtu použitých serverov o dve tretiny.

„Skutočná hodnota, ktorú môžu priniesť pokročilé analýzy, strojové učenie a umelá inteligencia, je stále viac určovaná výkonom. Rýchly vývoj výpočtovej techniky, ktorá je schopná spracovať veľkú dátovú záťaž, bude pre kognitívne éru kľúčový, „povedal Doug Balog, z divízie IBM Systems.
Nové technológie, ako umelá inteligencia, autonómne vozidlá bez vodiča, ochrana proti podvodom v reálnom čase a vývoj nových liekov, si vyžadujú aj výkonnejšie počítače. IBM sa snaží všetky tieto nároky splniť a ide cestou otvoreného vývoja systému, v ktorom využíva všetky výhody nových technológií.

Prostredníctvom nadácie OpenPOWER spolupracuje IBM s ďalšími technologickými lídrami. Spoločne chcú radikálne premeniť platformu na úrovni čipov a systémov, a to s využitím širokého spektra akcelerátorov, ktoré umožnia dosiahnuť vyššie úrovne výkonnosti v porovnaní s tradičnými komoditnými servermi. Prostredníctvom prepojovacích inovácií súhrnne označovaných ako POWERAccel budú prispievatelia do ekosystému OpenPOWER pokračovať vo vývoji systémov a ostatných riešení založených na platforme POWER.

Najväčším úspechom otvorenej spolupráce je nový vysoko výkonnostný IBM Power System S822LC. Vďaka novému procesoru IBM POWER8 a NVIDIA NVLink prináša prvú inováciu v tomto odbore, ktorá je k dispozícii len na otvorenej architektúre POWER. Nový systém spája pomocou NVLink – vysokorýchlostného a energeticky obojsmerne efektívneho prepojenia – procesor IBM POWER8 a NVIDIA TeslaR P100 Pascal GPU NVIDIA. Toto tesné prepojenie technológií IBM a NVIDIA umožňuje päťkrát rýchlejšie prúdenie dát, v porovnaní so systémom založenom na serveroch x86.

Dva ďalšie dostupné servery LC – IBM Power System S821LC a IBM Power System S822LC pre spracovanie veľkého objemu dát môžu tiež využiť technológie GPU pre zvýšenie výkonu systému na niekoľko aplikácií. Zákazníci tak môžu pomocou PCIe pripojiť NVIDIA Tesla K80 GPU.

Navyše sa klienti môžu napojiť na POWERAccel Coherent Processor Interface (CAPI), ktorý je k dispozícii na S821LC a S822LC modeloch pre spracovanie veľkého objemu dát a dosiahnuť tak vysokorýchlostného prepojenia s FPGA urýchľovačmi.

Servery IBM Power LC sú plne kompatibilné s cloudovými prostrediami založenými na Linuxe a sú optimalizované pre dátovo náročné aplikácie. Môžu tak priniesť vyššiu efektivitu dátových centier. Nové servery sú k dispozícii za nižšiu cenu a prináša o 80 percent vyšší výkon, ako systémy s procesormi založenými na x86.


O IBM

Spoločnosť IBM je jednou z najväčších IT spoločností na svete a pod názvom International Business Machines poskytuje svojim klientom vo vyše 170 krajinách sveta široké portfólio inovatívnych produktov a služieb v oblasti informačných technológií. Na Slovensku spoločnosť IBM aktívne pôsobí od roku 1990. Samostatná pobočka IBM Slovensko s.r.o. bola založená 7. decembra 1992. Hlavné sídlo IBM Slovensko sa nachádza v Bratislave s pobočkami v Banskej Bystrici a Košiciach.

Organizačnou zložkou IBM Slovensko je aj Klientské inovačné centrum, ktoré sa zameriava na poskytovanie IT služieb a podporné činnosti pri realizácii IT projektov. Je zároveň súčasťou globálnej siete klientských inovačných centier IBM. Spoločnosť IBM Slovensko dodáva svojim zákazníkom integrované, flexibilné a efektívne riešenia, ktoré ponúka prostredníctvom širokej siete predajcov, ako aj obchodných partnerov.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

9. septembra 2016

Odporúčané články