Hviezdne vojny mali najlepší otvárací víkend v histórii

Dlho očakávaný film dosiahol po celom svete tržby vo výške 529 miliónov amerických dolárov.BRATISLAVA 22. decembra (WebNoviny.sk) – Snímka Star Wars: Sila sa prebúdza zaznamenala počas otváracieho víkendu v kinách po celom svete tržby vo výške 529 miliónov dolárov (v prepočte približne 487 miliónov eur), čím sa stala filmom s najúspešnejším vstupom do distribúcie v histórii. Prekonala tak doterajšieho držiteľa prvenstva Jurský svet (2015), ktorý si v júni počas prvého víkendu v kinách pripísal na konto celosvetovo 511,8 milióna dolárov.

Siedma epizóda vesmírnej ságy Hviezdne vojny utŕžila počas prvého víkendu v kinách v USA a Kanade rekordných 248 miliónov dolárov (približne 228 miliónov eur). V otvárací deň pritom titul v týchto krajinách priniesol 57 miliónov dolárov (približne 52 miliónov eur), čo je najviac v histórii v prípade úvodného večera. Doteraz najvyššie tržby zaznamenal počas otváracej noci v USA a Kanade film Harry Potter a Dary smrti 2. (2011), a to 43,5 milióna dolárov.

Film Star Wars: Sila sa prebúdza sa do slovenských kín dostal 17. decembra. Príbeh snímky sa odohráva 30 rokov po udalostiach z filmu Star Wars: Epizóda VI – Návrat Jediov (1983). V novinke si zahrali Carrie Fisher, Harrison Ford, Mark Hamill, Peter Mayhew, John Boyega, Max von Sydow, Anthony Daniels, Warwick Davis, Peter Mayhew, Kenny Baker, Lupita Nyong’o, Gwendoline Christie, Andy Serkis, Daisy Ridley, Adam Driver, Oscar Isaac, Domhnall Gleeson, Crystal Clarke či Christina Chong. Réžie sa ujal J. J. Abrams, ktorý nakrútil aj moderné spracovania sci-fi Star Trek (2009) a jeho pokračovania s názvom Star Trek: Do temnoty (2013).

Informácie pochádzajú z webových stránok www.bbc.com, www.boxofficemojo.com a archívu agentúry SITA.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

22. decembra 2015

Odporúčané články