Hviezda Miami Dwyane Wade prvýkrát mení v NBA dres

Dwyane Wade sa s Chicagom dohodol na zmluve na nasledujúce dve sezóny, počas ktorých si zarobí 47 miliónov amerických dolárov.

MIAMI 7. júla (WebNoviny.sk) – Dwyane Wade prvý raz v basketbalovej kariére trojnásobného šampióna NBA mení dres, z Miami sa vracia do svojho chicagského rodiska. S Bulls sa dohodol na zmluve na nasledujúce dve sezóny, počas ktorých si zarobí 47 miliónov amerických dolárov. Heat ponúkali svojmu dlhoročnému lídrovi 40 miliónov. „Nerozhodovalo sa mi ľahko, ale cítil som to ako právnu voľbu pre seba aj svoju rodinu,“ odkázal Wade na Floridu prostredníctvom listu. Okrem Chicaga boli v hre o 34-ročného rozohrávača aj Milwaukee a Denver.

Bulls ma v čase ich slávy inšpirovali k tomu, aby som sa raz stal profesionálnym basketbalistom. Nikdy som nezabudol na to, odkiaľ som prišiel,“ uviedol Wade, ktorého Miami draftovalo v roku 2003 z piateho miesta. Prvý titul prišiel už o tri roky, získal ho v spolupráci so Shaquillom O’Nealom. Po sérii s Dallasom (4:2) ho vyhlásil za najužitočnejšieho hráča. K ďalšiemu útoku na titul zavelil Wade až od leta 2010, keď klub získal Chrisa Bosha a LeBrona Jamesa. Dočkal sa na konci sezón 2011/12 a 2012/13.

Wade nechýbal na 12 Zápasoch hviezd NBA, v roku 2010 ho vyhlásili za najužitočnejšieho hráča exhibície. Jeho kariérne priemery sú 23,7 bodu, 4,8 doskoku, 5,8 asistencie a 1,7 získanej lopty na zápas. V základnej časti ich odohral 855, v play-off 166.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

7. júla 2016

Odporúčané články