Hrozivý pád v Riu, Van Vleutenová si udrela hlavu o cestu

Holandská cyklistka sa dlho nevedela pozviechať, no podľa prvých správ holandských médií je v poriadku a nič vážne sa jej nestalo.RIO DE JANEIRO 7. augusta (WebNoviny.sk) – Hrozivo vyzerajúcim pádom sa po mužských cyklistických pretekoch s hromadným štartom na OH v Riu de Janeiro nevyhla ani rovnaká disciplína v kategórii žien.

Obrazom: Letná olympiáda Rio de Janeiro 2016 – tretí deň

Najhoršie v nedeľu dopadla Holanďanka Annemiek van Vleutenová. Tá sa v priebehu súťaže dostala na čelo, ale 10 km pred koncom ju pri strmom zjazde z kopca postihol nepríjemný pád. Preletela ponad riadidlá bicykla a udrela si hlavu o asfaltový povrch cesty. Tridsaťtriročnú športovkyňu okamžite previezli do nemocnice. Van Vleutenová sa dlho nevedela pozviechať, no podľa prvých správ holandských médií je pretekárka v poriadku a nič vážne sa jej nestalo.

V sobotu v tom istom technickom klesaní približne na tom istom mieste utrpela zranenie dvojica z čela pretekov Talian Vincenzo Nibali a Kolumbijčan Sergio Henao. Prvému menovanému zistili zlomeninu oboch kľúčnych kostí, Henao má fraktúru panvy a pomliaždený hrudník. Okrem nich mal smolu aj Austrálčan Richie Porte, ktorý si zlomil lopatku.

Odporúčame:

Cyklistka Van der Breggenová sa teší z olympijského zlata

Saganov tímový kolega získal bronz, zlato pre Van Avermaeta

Nibali si na olympiáde zlomil kľúčne kosti, Porte lopatku

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

7. augusta 2016

Odporúčané články