Hon v Turecku nekončí, zadržali exšéfa istanbulskej polície

V súvislosti s obvineniami z údajného napojenia na Gülenovo hnutie boli zadržané alebo prišli v Turecku o prácu desaťtisíce štátnych zamestnancov.ISTANBUL 4. septembra (WebNoviny.sk) – V rámci vyšetrovania pokusu o štátny prevrat z 15. júla zadržali v nedeľu turecké úrady bývalého šéfa istanbulskej polície Hüseyina Čapkina. Informovala o tom agentúra AP.

Čapkina a ďalších troch bývalých vysokopostavených predstaviteľov istanbulskej polície zadržali pre podozrenie z napojenia na hnutie vedené islamským duchovným Fethullahom Gülenom žijúcim v exile v Spojených štátoch.

POKUS O ŠTÁTNY PREVRAT V TURECKU

Ankara obviňuje Gülena zo zodpovednosti za násilný pokus o štátny prevrat z 15. júla, ktorý si vyžiadal životy 270 ľudí. Turecko Gülena podozrieva z organizácie kampane zameranej na zvrhnutie vlády prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana prostredníctvom infiltrácie tureckých štátnych inštitúcií, najmä armády, polície a súdnictva.

Gülen všetky obvinenia z pokusu o štátny prevrat odmieta a označuje ich za vykonštruované. V súvislosti s obvineniami z údajného napojenia na Gülenovo hnutie boli zadržané alebo prišli v Turecku o prácu desaťtisíce štátnych zamestnancov.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

4. septembra 2016

Odporúčané články