Holandský súd poslal do väzenia migranta z Afriky, znásilnil dievča a chcel ho utopiť

HAAG 4. mája (WebNoviny.sk) – Súd v holandskom meste Zwolle poslal dnes na 12 rokov do väzenia 33-ročného afrického migranta, ktorý vlani v septembri znásilnil 17-ročné dievča, pričom sa ho následne pokúsil zavraždiť.

Incident sa odohral v okrajovej štvrti mesta Kampen. Páchateľ, identifikovaný ako Samuel T., strhol tínedžerku z bicykla, znásilnil ju a po čine sa ju pokúsil utopiť v neďalekom potoku, uvádza webový portál Dutchnews.nl.

Migrant pochádza zo Sudánu, iné zdroje ako krajinu jeho pôvodu uvádzajú Eritreu. Podľa holandskej prokuratúry žil muž v azylovom stredisku v meste Dronten, kde bol vypátraný vďaka mobilnému telefónu, ktorý svojej obeti ukradol.

Bezbranné 17-ročné dievča bolo zneužité tým najzverskejším spôsobom,“ uviedla holandská prokuratúra.Trest, ktorý násilník dostal, je ešte vyšší, než aký požadovala prokuratúra. Súd svoje rozhodnutie odôvodnil tým, že išlo o ďalekosiahle násilie a napadnuté dievča bolo v inkriminovanom čase neplnoletou osobou. Páchateľovi zároveň nariadil vyplatiť obeti odškodné vo výške 76.000 eur.

Starosta mesta Kampen Bort Koelewijn v súvislosti s prípadom v apríli navrhol, aby mali obyvatelia daného azylového strediska zákaz vychádzania. Takéto opatrenie by podľa neho zabránilo podobným činom v budúcnosti.

Viac k témam: Holandsko, krimi, migranti
Zdroj: Webnoviny.sk – Holandský súd poslal do väzenia migranta z Afriky, znásilnil dievča a chcel ho utopiť © SITA Všetky práva vyhradené.

4. mája 2017

Odporúčané články