Holandská kráľovná utrpela otras mozgu, musí odpočívať

Kráľovná Máxima si ešte päť dní po nehode plnila povinnosti aj s otrasom mozgu, o ktorom sa dozvedela až po vyšetrení v súvislosti s pretrvávajúcimi bolesťami hlavy.Haag 6. júla (WebNoviny.sk) – Holandská kráľovná Máxima utrpela pri piatkovom páde doma vo Wassenaare neďaleko Haagu ľahší otras mozgu. Lekári to diagnostikovali až stredu a nariadili kráľovnej pokoj, takže plánované termíny pre nasledujúce dni manželka kráľa Viliama-Alexandra

Odporúčame:

Nexit nebude, holandskí poslanci zamietli Wildersov návrh

„Je v poriadku, ale bude si musieť naozaj odpočinúť,“ povedal v stredu kráľ Viliam-Alexander, ktorého citovala agentúra DPA. Päť dní po nehode si totiž plnila povinnosti aj s otrasom mozgu, o ktorom sa dozvedela až po vyšetrení v súvislosti s pretrvávajúcimi bolesťami hlavy. Kráľovský dvor žiadne podrobnosti o okolnostiach, ktoré viedli k pádu, nezverejnil.

Ešte v pondelok však kráľovná, ktorá sa narodila v Argentíne, nechýbala po boku manžela na slávnostnom obede usporiadanom na počesť gréckeho prezidenta Prokopisa Pavlopulosa. Zatiaľ nie je známe, či sa Máxima zúčastní v piatok na fototermíne členov kráľovskej rodiny pri príležitosti začiatku letných prázdnin. O jej účasti sa rozhodne až v piatok ráno.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

6. júla 2016

Odporúčané články