Hirscher na MS v zjazdovom lyžovaní obhájil titul v slalome, Žampa na druhé kolo nenastúpil

AARE 17. februára (WebNoviny.sk) – Rakúšan Marcel Hirscher sa po dvoch rokoch opäť stal majstrom sveta v slalome. Na šampionáte v zjazdovom lyžovaní vo švédskom Aare zvíťazil suverénne s náskokom 65 stotín sekundy pred krajanom Michaelom Mattom a 76 stotín pred ďalším rakúskym slalomárom Marcom Schwarzom.

Falat skončil na 34. mieste

Z dvojice Slovákov do 2. kola nastúpil iba Matej Falat, ktorý s odstupom 9,86 s skončil na 34. mieste. Adam Žampa, ktorý po 1. kole zaostával o priepastných 13,66 s, sa už v druhej jazde nepredstavil.

Švédsko 0 1 0

Rakúšania v poslednej možnej chvíli získali zlatú medailu na MS 2019 v Aare. V medailovej bilancii preskočili Slovákov a zaradili sa na štvrté miesto (1-4-3). Najúspešnejšími krajinami sa stali zhodne Švajčiari a Nóri s bilanciou (2-1-1).

Siedme Hirscherovo zlato

Fenomenálny Hirscher získal už siedmu zlatú a celkovo jedenástu medailu v súčte svojich účastí na majstrovstvách sveta (bilancia 7-4-0). Stal sa tým najúspešnejším mužom histórie na svetových šampionátoch. Dostal sa pred legendárneho krajana Toniho Sailera, ktorý ešte v 50. rokoch 20. storočia získal na MS 7x zlato a 1x striebro.

V prvom rozhovore po aktuálnom víťazstve naznačil, že to mohlo byť jeho posledné vystúpenie na MS. Hirscher je už trojnásobný svetový šampión v slalome. Predchádzajúce dva tituly získal v rokoch 2013 v Schladmingu a 2017 v St. Moritzi.

MS v zjazdovom lyžovaní 2019 – Aare

nedeľa – výsledky

Slalom mužov /1. + 2. kolo/: 1. Marcel Hirscher 2:05,86 min, 2. Michael Matt +0,65 s, 3. Marco Schwarz (všetci Rak.) +0,76, 4. Alexis Pinturault (Fr.) +0,93, 5. Ramon Zehnhäsern (Švaj.) +0,96, 6. Manuel Feller (Rak.) +1,04, 7. Clément Noel (Fr.) +1,09, 8. Henrik Kristoffersen (Nór.) +1,12, … 34. Matej Falat (SR) +9,86 s,… Adam Žampa (SR) nenastúpil do 2. kola

VIAC O TÉME —> MS V ZJAZDOVOM LYŽOVANÍ 2019

Viac k témam: Aare, majstrovstvá sveta (MS) v zjazdovom lyžovaní
Zdroj: Webnoviny.sk – Hirscher na MS v zjazdovom lyžovaní obhájil titul v slalome, Žampa na druhé kolo nenastúpil © SITA Všetky práva vyhradené.