Heker sa priznal ku krádeži fotografií nahých celebrít

Dvadsaťosemročnému páchateľovi hrozí trest odňatia slobody na maximálne päť rokov.BRATISLAVA 2. júla (WebNoviny.sk) – Muž podozrivý z krádeže súkromných fotografií a videí viacerých celebrít, ktoré sa v roku 2014 dostali na internet, sa priznal. Zábery nahých herečiek a speváčok ako Jennifer Lawrence, Kate Upton, Kirsten Dunst, Avril Lavigne, Cara Delevingne, Jenny McCarthy alebo Kaley Cuoco vtedy zverejnil na portáli 4Chan neznámy heker.

Podľa piatkového vyhlásenia losangeleskej prokuratúry páchateľom je 28-ročný Edward Majerczyk, pričom ide už o druhého obvineného muža v tomto prípade. V marci tohto roka priznal vinu aj istý Ryan Collins.

Majerczyk v rámci priznania vysvetlil, že k súkromným fotografiám celebrít sa dostal prostredníctvom phishingu. Obetiam zasielal e-maily, ktoré pripomínali oficiálnu komunikáciu spoločností Apple a Google. Po tom, čo adresáti na e-mail reagovali, Majerczyk získal prístup k ich účtom a heslám. Podľa dokumentu sa takto dostal až k tristo účtom na službách iCloud a Gmail, pričom aspoň tridsať z nich patrilo známym osobnostiam.

Napriek tomu sa vyšetrovateľom nepodarilo nájsť žiadne dôkazy o tom, že Majerczyk rovnako ako Collins stáli aj za zverejnením a šírením ukradnutých fotografií. Za prečiny hekerstva a zneužitia informácií im hrozí trest odňatia slobody na maximálne päť rokov.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

2. júla 2016

Odporúčané články