HC Košice sa posilnil, získal “barana” Petra Kafku

KOŠICE 15. mája (WebNoviny.sk) – Hokejový majster Slovenska Petr Kafka prestupuje z Banskej Bystrice do Košíc. Dvadsaťsedemročný odchovanec pražskej Sparty sa s klubom dohodol na zmluve.

Kafka v drese Banskej Bystrice strelil v uplynulej sezóne 22 gólov, z nich šesť v play-off. V Košiciach pokračuje aj Tomáš Hričina, brankárske rady rozšíri bývalý mládežnícky reprezentant Stanislav Škorvánek z Nových Zámkov.

Odporúčame:
HC Košice má nového trénera, chce prebudovať mužstvo a hrať finále Tipsport ligy

„V rozhodujúcej fáze minulej sezóny nás trápila koncovka. Petr Kafka je typický zakončovateľ, ktorý by mal svojou rozhodnosťou napomôcť k odstráneniu našich problémov. Kontrakt sme obnovili Tomášovi Hričinovi, ktorého silné stránky najmä v priestore pred bránkou, kde vie byť veľmi platný, dobre poznáme. Od Tomáša očakávame ďalší nárast výkonnosti a zúročenie dôvery, ktorú dostal už pred začiatkom predchádzajúcej sezóny. Mladý gólman Škorvánek k nám prichádza na pozíciu tretieho brankára a bude len na ňom, ako sa zhostí svojej príležitosti. Rozširujeme ním rady najmladších hokejistov v kabíne, ku ktorým patria Koch, Michalčin, Petráš, Vrábeľ, Novotný i Šoltés. V rokovaní sme aj s ďalšími posilami, o ktorých budeme športovú verejnosť informovať v nadchádzajúcom období,“ uviedol na klubovom webe športový manažér HC Košice Pavol Zůbek.

Viac k témam: HC ’05 iClinic Banská Bystrica, HC Košice, hokej, Petr Kafka, Tipsport liga
Zdroj: Webnoviny.sk – HC Košice sa posilnil, získal “barana” Petra Kafku © SITA Všetky práva vyhradené.

15. mája 2017

Odporúčané články