Haščák ani len v náznakoch nekomunikoval s Marianom K. o fyzickej likvidácii akejkoľvek osoby

406147_koc_has.jpg

BRATISLAVA 15. marca (WebNoviny.sk) – Predstaviteľ finančnej skupiny Penta Jaroslav Haščák s obvineným Marianom K. nekomunikoval, a to ani len v náznakoch, na tému fyzickej likvidácie ktorejkoľvek osoby.

Stretávali sa nepravidelne

Ako sa ďalej uvádza v Haščákovom vyhlásení na medializované informácie o SMS komunikácii s obvineným podnikateľom, nemal žiadnu vedomosť o tom, že by Marian K. pripravoval úkladnú vraždu a nikdy ho z takýchto aktivít nepodozrieval.

„Zásadne odmietam spájanie mojej osoby s týmito skutočnosťami a ohradzujem sa voči dezinformáciám, ktoré sa v tomto kontexte objavujú,“ zdôraznil s tým, že autenticitu SMS správ z januára 2018, ktoré citujú médiá, nevie potvrdiť. „Vo svojich záznamoch som žiadnu takúto komunikáciu nenašiel,“ povedal.

Haščák mal podľa vlastných slov s Marianom K. sporadický vzťah, stretávali sa nepravidelne, niekoľkokrát do roka.

„Nikdy sme spolu nepodnikali. Vnímal som ho ako osobu, ktorá sa snaží získavať výhody a pozície z toho, že využíva informácie a svoju sieť kontaktov. Bol známy aj tým, že často rôznym ľuďom na trhu posielal správy. Bol to spôsob, ktorým sa snažil udržiavať kontakt, ich obsah ale často býval bezvýznamný,“ uviedol Haščák.

Medzi udalosťami nevidel spojitosť

Preto takúto komunikáciu mal podľa vlastných slov tendenciu ukončiť tým, „že si to povieme, až keď sa najbližšie stretneme“. Takto vníma aj obsah, ktorý v týchto dňoch citujú médiá.

„Bez ohľadu na použité výrazové prostriedky môžem vylúčiť, že by sa týkala fyzickej likvidácie osôb, či príprav úkladnej vraždy, alebo páchania inej trestnej činnosti. Aj preto som nevidel a dodnes nevidím dôvod, pre ktorý som sa mal prihlásiť na polícii po vražde, ktorá bola spáchaná na konci februára 2018. Keďže som s Marianom K. takéto témy nikdy neriešil, nevidel som medzi tragickými udalosťami z februára a osobou Mariana K. žiadnu spojitosť a nemal som žiadne informácie, či vedomosti, ktoré by mohli byť nápomocné orgánom činným v trestnom konaní,“ dodal Haščák.

Podľa medializovaných informácií poslal Marian K., ktorý bol obvinený z objednávky vraždy novinára Jána Kuciaka, v januári 2018 SMS správu šéfovi finančnej skupiny Penta Jaroslavovi Haščákovi s textom „Inak pracujem na odj…ní čuráka“. 

Viac k témam: Penta, vražda novinára
Zdroj: Webnoviny.sk – Haščák ani len v náznakoch nekomunikoval s Marianom K. o fyzickej likvidácii akejkoľvek osoby © SITA Všetky práva vyhradené.

15. marca 2019

Odporúčané články