Hamšík túži po sto góloch za SSC, voľbu Higuaína rešpektuje

Slovenský futbalista Marek Hamšík je na prahu svojej desiatej sezóny v drese Neapola.

NEAPOL 19. augusta (WebNoviny.sk) – Sezóna 2016/2017 bude pre slovenského futbalového reprezentanta Mareka Hamšíka jubilejná desiata v drese talianskeho tímu SSC Neapol.

Doteraz zaň odohral 403 súťažných stretnutí, v ktorých nastrieľal 98 gólov, a pridal 93 finálnych prihrávok. „Bolo by to nádherné dosiahnuť stovku strelených gólov v Neapole,“ skonštatoval na prahu nového ročníka 29-ročný ofenzívny záložník, ktorý absolvoval prípravu s talianskym vicemajstrom už tradične v Dimare.

Máme tam skvelé podmienky a pokoj na kvalitnú prípravu. V nej sme vyhrali všetky stretnutia, darilo sa nám aj herne, dávali sme veľa gólov. Bola to však iba príprava, súťažné zápasy sú iná kategória,“ upozornil rodák z Banskej Bystrice, ktorý si dres SSC oblieka od leta 2007.

Neapolčania v medzisezónnom období prišli o argentínskeho kanoniera Gonzala Higuaína, ktorý za 90 miliónov eur prestúpil do majstrovského Juventusu. „Bolo to jeho rozhodnutie, ja to rešpektujem. My v drese Neapola sa budeme snažiť, aby bol SSC úspešný a potešili sme našich verných fanúšikov. Radi by sme nepodliezli latku, ktorú sme nastavili minulý rok. V každej súťaži by sme chceli dosiahnuť maximum. V Serii A byť čo najdlhšie v hre o titul a v Lige majstrov ísť čo najďalej. Bude to náročná sezóna, no veľmi sa na ňu tešíme,“ doplnil na svojom oficiálnom webe Marek Hamšík, ktorý sa s Neapolom v úvodnom kole najvyššej talianskej súťaže predstaví na trávniku Pescary v nedeľu od 20.45 h.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

19. augusta 2016

Odporúčané články