Halepová v dueli finalistiek Roland Garros vyradila Šafářovú

Rumunka Simona Halepová zdolala Češku Luciu Šafářovú 6:3, 6:4 za 88 minút.

NEW YORK 1. septembra (WebNoviny.sk) – Rumunská tenistka Simona Halepová nasadená ako piata zvíťazila za 88 minút 6:3, 6:4 nad Češkou Luciou Šafářovou v atraktívnom štvrtkovom stretnutí 2. kola dvojhry na grandslamových US Open v New Yorku.

Pre dážď sa hralo pod zatiahnutou strechou Arthur Ashe Stadium. Bol to duel dvoch finalistiek rovnako významného Roland Garros. Halepová si v Paríži zahrala o titul v sezóne 2014, Šafářová rok po nej.

VŠETKO O US OPEN

Rumunka síce predviedla len 9 víťazných úderov proti 16, ale pomer nevynútených chýb bol 20:44. Postupujúca nedoplatila v prvom sete na to, že súperku pustila z 3:0 s dvojitým brejkom na 3:3. V druhej časti dvakrát predviedla okamžitý rebrejk (na 1:1 a 3:3) a lepšie zvládla koncovku. V 3. kole bude Halepová v sobotu čeliť lepšej zo súboja Tímea Babosová (Maď.-31) – Richel Hogenkampová (Hol.).

Dvadsaťštyriročná rodáčka z Konstance Halepová bola v lokalite Flushing Meadows minulý rok v semifinále. Víťazka prestížneho prípravného podujatia v Montreale zvýšila v štatistike proti 29-ročnej ľavorukej univerzálke Šafářovej (44., už však bola aj v Top 5) na 4:1. Halepová uspela v 19 zo svojich ostatných 21 zápasov.