Gutová vo Val d´Isere o jednu stotinku porazila Vonnovú

Lara Gutová vyhrala štrnáste preteky v kariére v rámci Svetového pohára, ale prvýkrát ovládla kombinačnú súťaž.VAL D´ISERE 18. decembra (WebNoviny.sk) – Jediná stotina sekundy rozhodla o víťazke piatkovej alpskej kombinácie v rámci Svetového pohára zjazdárok vo Val d´Isere. Stala sa ňou Švajčiarka Lara Gutová, ktorá v súčte zjazdu a slalomového kola týmto miniatúrnym rozdielom zdolala suverénku doterajšej časti sezóny Američanku Lindsey Vonnovú.

Líderka Svetového pohára Vonnová viedla po zjazde o 38 stotín pred Gutovou, po slalome si poradie vymenili. Tretia skončila skúsená Rakúšanka Michaela Kirchgasserová (+0,91), ktorá podľa predpokladov predviedla najrýchlejšie slalomové kolo. Slovenky nemali zastúpenie.

Gutová vyhrala štrnáste preteky v kariére v rámci Svetového pohára, ale prvýkrát ovládla kombinačnú súťaž. „Celé leto som trénovala aj slalom a nedávno v Aare sa prihlásila do pretekov (nekvalifikovala sa do 2. kola, pozn. SITA), aby som vedela, ako som na tom. Snažila som sa byť rýchla v slalome a v zjazde odviesť maximum,“ vravela 24-ročná Gutová aj pre server laola1.at. „Po dvoch dňoch slalomového tréningu to nebolo zlé, ale viem, že zjazdársku časť som mohla zájsť na vyššej úrovni. Zajtra to musí byť lepšie,“ komentovala Vonnová, ktorá mala na dosah piate víťazstvo v sezóne a 72. v kariére.

Vo Svetovom pohári zostala 31-ročná americká univerzálka bezpečne na čele, pred Gutovou má náskok 102 bodov. Tretia priečka patrí Švédke Fride Hansdotterovej, Slovenka Petra Vlhová je dvanásta a jej skúsenejšia krajanka Veronika Velez-Zuzulová devätnásta. V sobotu sa ženy vo Val d´Isere predstavia od 10.30 h v zjazde.

Výsledky – piatok – Svetový pohár v alpskom lyžovaní – Val d´Isere (Fr.):

Alpská kombinácia žien (zjazd + slalomové kolo):
1. Lara Gutová (Švaj.) 2:38,30 min, 2. Lindsey Vonnová (USA) +0,01, 3. Michaela Kirchgasserová (Rak.) +0,91, 4. Maruša Ferková (Slovin.) +1,25, 5. Margot Bailetová (Fr.) +1,84, 6. Ranghild Mowinckelová (Nór.) +2,09

Poradie vo Svetovom pohári (po 10 zo 41 pretekov):
1. Lindsey Vonnová (USA) 480 bodov, 2. Lara Gutová (Švaj.) 378, 3. Frida Hansdotterová (Švéd.) 315, 4. Mikaela Shiffrinová (USA) 296, 5. Cornelia Hütterová (Rak.) 224, 6. Federica Brignoneová (Tal.) 220,… 12. Petra Vlhová 160, 19. Veronika Velez-Zuzulová (obe SR) 120

Poradie v hodnotení alpskej kombinácie (po 1 zo 4 pretekov):
1. Lara Gutová (Švaj.) 100 bodov, 2. Lindsey Vonnová (USA) 80, 3. Michaela Kirchgasserová (Rak.) 60.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

18. decembra 2015

Odporúčané články