Grécko kvôli Zemanovi povolalo svojho veľvyslanca z Prahy

Dôvodom majú podľa servera Lidovky.cz byť Zemanove slová o tom, že ČR môže vstúpiť do eurozóny až po tom, ako sa vyrieši účasť Grécka. Praha 22. decembra (WebNoviny.sk) – Grécko si na protest proti výrokom českého prezidenta Miloša Zemana povolalo do Atén svojho veľvyslanca v Prahe Panayotisa Sarrisa, informovala Česká televízia (ČT).

Dôvodom majú podľa servera Lidovky.cz byť Zemanove slová o tom, že ČR môže vstúpiť do eurozóny až po tom, ako sa vyrieši účasť Grécka. Zeman opakovane uviedol, že Česká republika by mohla vstúpiť do eurozóny až v okamihu, keď v nej nebude Grécko, píšu Novinky.cz.

Zeman svoj názor nebude podľa svojho hovorcu Jiřího Ovčáčka meniť. „Pán prezident na tomto názore trvá a bude trvať,“ uviedol Ovčáček pre Novinky. Pozastavil sa však nad tým, že reakcia Atén prichádza až teraz, a dodal, že Zeman tento svoj názor prezentoval v uplynulých mesiacoch už niekoľkokrát.

Povolanie veľvyslanca na konzultácie podľa Noviniek neznamená jeho odvolanie z hostiteľskej krajiny. Tento krok je však signálom danej krajine, že existuje vážny problém, ktorý treba riešiť. Veľvyslanec môže byť na konzultáciách niekoľko dní, no aj mesiacov.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

22. decembra 2015

Odporúčané články