Froome chce ukončiť kariéru v tíme Sky

V máji si s Petrom Saganom zasúťaží na Okolo Kalifornie a v júli absolvuje tradične vrchol sezóny Tour de France.BRATISLAVA 1. novembra (Webnoviny.sk) – Britský cyklista Christopher Froome si vie predstaviť ukončenie kariéry v jeho súčasnom tíme, ktorým je zoskupenie Sky. Tridsaťjedenročný rodák z kenského Nairobi prišiel do družstva v roku 2010 a v jeho drese trikrát ovládol najslávnejšie preteky na svete Tour de France (2013, 2015, 2016). V sezóne 2012 bol na „starej dáme“ kľúčovým pomocníkom víťazného Bradleyho Wigginsa.

„Vyhovuje mi to. Je to britský tím a páči sa mi spôsob, akým funguje. Sme dynamická partia. Medzi jazdcami vládnu blízke vzťahy, ťažko si viem predstaviť niečo také niekde inde. Ešte neviem, kde budem jazdiť o dva roky, ale v drese Sky pôsobím už sedem rokov a dúfam v pokračovanie,“ vyjadril sa Froome pre portál Cyclingnews.

Budúcoročný program dvojnásobného bronzového olympijského medailistu v individuálnej časovke odštartuje v Austrálii buď na pretekoch Cadela Evansa, alebo podujatí Jayco Herald Sun Tour. V marci sa predstaví na Okolo Katalánska, v apríli by mal ísť na monumentálnu klasiku Liége-Bastogne-Liége, v máji si s Petrom Saganom zasúťaží na Okolo Kalifornie a v júli absolvuje tradične vrchol sezóny Tour de France. Po nej by mal absolvovať aj ďalšiu Grand Tour Vuelta a Espaňa.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

1. novembra 2016

Odporúčané články