Francúzska vláda zníži dane firmám aj domácnostiam

Kroky vláda ohlásila v rámci plánu, ktorý počíta do roku 2020 so znížením daňového bremena pre všetky typy podnikania.PARÍŽ 9. septembra (WebNoviny.sk) – Francúzska vláda poskytne v predvolebnom roku daňové úľavy firmám aj domácnostiam. Zhruba 5 mil. domácnostiam s nižšími príjmami klesne daňová záťaž o 1 mld. eur. Firmám s menej ako 250 zamestnancami sa zase zníži sadzba dane z príjmu.

Plán zverejnil v piatok minister financií Michel Sapin. Kroky vláda ohlásila v rámci plánu, ktorý počíta do roku 2020 so znížením daňového bremena pre všetky typy podnikania.

Vládny kabinet v Paríži sa zaviazal v budúcom roku stlačiť rozpočtový deficit pod hranicu 3 % hrubého domáceho produktu, ktorý členským štátom stanovujú maastrichtské kritériá EÚ. Vlani Francúzsko podľa údajov štatistického úradu krajiny evidovalo rozpočtový deficit na úrovni 3,5 % HDP.

Vo Francúzsku sa v apríli a máji budúceho roka uskutočnia prezidentské voľby. Úradujúci prezident Francois Hollande vo štvrtok oznámil, že sa v nich bude uchádzať o znovuzvolenie.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

9. septembra 2016

Odporúčané články