Foto: Zoologická záhrada Bratislava má prírastky, narodili sa mláďatá antilopy či čiernej labute

397785_48377487_2578467688836153_4652463597576781824_o 676x453.jpg

BRATISLAVA 29. decembra (WebNoviny.sk) – Koncom roka sa v Zoologickej záhrade Bratislava narodili nové mláďatká. Ako agentúru SITA informovala Alexandra Ritterová z Oddelenia vzdelávania a marketingu ZOO Bratislava, ide napríklad o antilopy, čierne labute či kozy kamerunské.

V novembri prišli na svet dve mláďatká najmenšej antilopy Dikdik Kirkov. Matkami mláďat sú samice Akela a Bagíra a otcom samec Sherchán. Keďže sa narodili počas zimy, keď sa dikdiky zdržiavajú väčšinou v interiéri, budú ich môcť návštevníci vidieť až začiatkom jari. Táto antilopa dosahuje v kohútiku výšku približne 35 centimetrov. Je to bylinožravec, má predĺžený pysk pretkaný tenkými cievami, v ktorých sa krv ochladzuje a slúži tak ako termoregulátor.

Zobraziť fotogalériu k článku:
V ZOO Bratislava sa narodili mláďatá antilopy či čiernych labutí

V ZOO sa koncom roka narodil aj samec antilopy Nilgau. Matkou je samica Dewi a otcom je samec Kieran. Antilopa nilgau je najväčšia ázijská antilopa, ktorá sa vyskytuje v trávnatých oblastiach Indie, Nepálu a Pakistanu. Názov Nilgau pochádza z hindčiny a v preklade znamená modrý býk.

Pravidelnú znášku zaznamenáva bratislavská ZOO aj u labutí čiernych, ktorým sa tento rok koncom novembra vyliahli štyri mláďatá. Pôvodom pochádzajú tieto vtáky z Austrálie.

V decembri sa tiež narodili mláďatká kôz kamerunských, a to samček a samička. Kozy kamerunské sú najmenším plemenom zo všetkých kôz. V našich podmienkach sa chovajú prevažne ako okrasné plemeno. Pochádzajú z Afriky z oblasti Kamerunu. Dokážu sa však veľmi dobre prispôsobiť zimám v našich končinách.

Viac k témam: ZOO Bratislava
Zdroj: Webnoviny.sk – Foto: Zoologická záhrada Bratislava má prírastky, narodili sa mláďatá antilopy či čiernej labute © SITA Všetky práva vyhradené.

29. decembra 2018

Odporúčané články