Foto: Legendárna Lindsey Vonnová nedosiahne veľký cieľ, ohlásila koniec kariéry

401506_germany_alpine_skiing_world_cup_98002 36b1453c4d4c4e10913993143df13324 676x451.jpg

AARE 1. februára (WebNoviny.sk) – Americká lyžiarka Lindsay Vonnová (34) po majstrovstvách sveta v alpskom lyžovaní vo švédskom Aare (4. – 17. februára 2019) ukončí svoju profesionálnu kariéru.

Legendu lyžiarskych svahov dlhodobo trápia zdravotné problémy s kolenami. Pôvodne chcela svoju bohatú a úspešnú kariéru ukončiť až v decembri na pretekoch Svetového pohára v kanadskom Lake Louise. Zdravotný stav však najúspešnejšej lyžiarke v histórii Svetového pohára nedovolí pokračovať už ani do konca tejto sezóny.

Náročné dva týždne rozhodovania

Zatiaľ naposledy sa Vonnová predstavila na súťažných svahoch pred dvoma týždňami v talianskej Cortine d’Ampezzo, kde však do cieľa neprišla. Neskôr sa rozplakala, keď hovorila o svojej bolesti v kolenách.

„Boli to náročné dva týždne rozhodovania. Napokon som sa zmierila s tým, že už nedokážem pokračovať vo svojej kariére,“ uviedla na svojom Instagrame víťazka rekordného počtu 82 podujatí v rámci Svetového pohára.

Nevyrovná absolútny rekord

Vonnová sa na MS v Aare postaví na štart zjazdu a super-G. S najväčšou pravdepodobnosťou tak Američanka nevyrovná absolútny rekord v počte víťazstiev vo Svetovom pohári, ktorý drží legendárny Švéd Ingemar Stenmark s 86 triumfami.

„Úprimne, nemrzí ma, že končím. Mrzí ma, že nedosiahnem svoj veľký cieľ. Napriek tomu, dosiahla som niečo, čo žiadna iná žena v histórii – 82 víťazstiev vo Svetovom pohári, 20 krištáľových glóbusov, tri olympijské medaily a sedem medailí z majstrovstiev sveta. Na to budem navždy hrdá,“ uzavrela štvornásobná držiteľka veľkého glóbusu za celkový triumf vo Svetovom pohári.

View this post on Instagram After a lot of physical therapy and time to clearly think things through, we have come to some conclusions about my knee. First, we discovered the reason I had so much pain and muscle shut down in Cortina was due to an impact injury to my peroneal nerve. This most likely came from the final jump on the first training run in Cortina, but it’s hard to know for sure. After that training run, the pain got progressively worse each day and by Sunday my lower leg was in a lot of pain and my muscles had completely shut down. Now that we know the problem the next issue is fixing it. So far we haven’t found a solution and as a result I will not be able to compete in tomorrow’s downhill training run. However, since this is a new “injury” per say, I remain hopeful that we can fix it. I’m taking things day by day and we will see what happens. I know that I might not get the ending to my career that I had hoped for, but if there is a chance, I will take it. Thanks for all of the support you have shown me, it helps keep me going. ❤️?? A post shared by L I N D S E Y • V O N N (@lindseyvonn) on Jan 23, 2019 at 7:01am PST

Viac k témam: Svetový pohár v zjazdovom lyžovaní, zjazdové lyžovanie
Zdroj: Webnoviny.sk – Foto: Legendárna Lindsey Vonnová nedosiahne veľký cieľ, ohlásila koniec kariéry © SITA Všetky práva vyhradené.

1. februára 2019

Odporúčané články