Foto: Bratislava privítala nový rok 2019, obyvateľov pozdravil i primátor Vallo

397924_img_9546_copy 676x451.jpg

BRATISLAVA 1. januára (WebNoviny.sk) – Odchod starého a príchod Nového roka oslavovalo v centre Hlavného mesta SR Bratislavy niekoľko tisíc ľudí. Bratislava aj tento rok privítala Nový rok polnočným ohňostrojom na Dunaji, ktorý spojili so svetelnou a hudobnou šou. Ohňostroj odpálili z plavidla uprostred Dunaja s hudobnou kulisou na motívy valčíka Johana Straussa Na krásnom modrom Dunaji.

Podľa nového primátora Bratislavy Matúša Valla tento rok priniesol veľa udalostí a veľa zmien, aj ťažkých a smutných. Zároveň je to rok, ktorý podľa neho všetkým dal nádej, že môže byť lepšie. Treba sa tešiť spolu na nové výzvy, byť pozitívne naladení a súdržní. V tomto je podľa primátora naša nádej aj naša sila.

Približne pol hodinu pred polnocou všetkým Bratislavčanom a Bratislavčankám Matúš Vallo v príhovore zaželal, aby im život v meste prinášal menej stresu a viac potešenia, aby sa tu cítili bezpečne, spokojne, priateľsky a doma. A všetci za mesto Bratislava budú k tomu vytvárať čo najlepšie predpoklady.

Bratislavčania a návštevníci mesta sa mohli prísť do centra zabávať už od 22:00. Mestská časť Bratislava – Staré Mesto pripravila na Hviezdoslavovom námestí diskotéku s dídžejom, ktorá potrvá pod holým nebom až do druhej hodiny ráno Nového roka.

Mestská hromadná doprava (MHD) bude v hlavnom meste počas noci posilnená mimoriadnymi linkami. Na Nový rok budú opätovne vypravené denné linky MHD do začiatku dennej premávky podľa víkendových cestovných poriadkov. Všetky bližšie informácie sú na internetovej stránke Dopravného podniku Bratislavy https://dpb.sk/sk/sprava/premavka-mhd-pocas-silvestra-a-noveho-roka.

Pre autá je od 22:00 uzatvorené Vajanského nábrežie a Nám. Ľ. Štúra a premávku opäť obnovia po 2:30 ráno Nového roka.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Bratislava privítala nový rok 2019

Viac k témam: nový rok, ohňostroj, Silvester
Zdroj: Webnoviny.sk – Foto: Bratislava privítala nový rok 2019, obyvateľov pozdravil i primátor Vallo © SITA Všetky práva vyhradené.

1. januára 2019

Odporúčané články