Foto: Blahorečenie slovenského saleziánskeho kňaza Titusa Zemana

353866_img_0965 640x420.jpg

BRATISLAVA 30. septembra (WebNoviny.sk) – Slovenského saleziánskeho kňaza Titusa Zemana v Bratislave vyhlásili za blahoslaveného ako mučeníka. V úvode svätej omše v Petržalke ho za blahoslaveného vyhlásil prefekt Kongregácie pre kauzy svätých kardinál Angelo Amato, ktorého na Slovensko ako svojho vyslanca poslal pápež František.

Odporúčame:
Slovenského saleziánskeho kňaza Titusa Zemana vyhlásili za blahoslaveného

Dekrét o mučeníctve slovenského saleziánskeho kňaza Titusa Zemana, ktorý bol za komunizmu prenasledovaný a zomrel na následky mučenia a väznenia v roku 1969, schválil pápež František na jar tohto roku.

„Na základe našej apoštolskej právomoci a po porade s Kongregáciou pre kauzy svätých sme sa rozhodli splniť prianie nášho brata Stanislava Zvolenského, bratislavského arcibiskupa – metropolitu, ako aj viacerých ďalších bratov v biskupskej službe a mnohých veriacich. Nech sa teda ctihodný Boží služobník Titus Zeman, kňaz a rehoľník Spoločnosti svätého Františka Saleského, mučeník, ktorý sa vzdal seba samého až po obetovanie vlastného života, aby vytrvalo chránil i rozvíjal kňazské povolanie viacerých mladíkov, nazýva odteraz blahoslaveným. Dňom jeho oslavy nech je každoročne na miestach a formami, ktoré stanovuje právo, 8. január, deň, keď vstúpil do neba. V mene Otca i Syna i Ducha Svätého. Amen,“ prečítal kardinál vôľu Svätého Otca.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Blahorečenie Titusa Zemana

 

 

Viac k témam: cirkev, Titus Zeman
Zdroj: Webnoviny.sk – Foto: Blahorečenie slovenského saleziánskeho kňaza Titusa Zemana © SITA Všetky práva vyhradené.

30. septembra 2017

Odporúčané články