Foto: Americké štáty vyhlásili pre extrémne mrazy mimoriadny stav, teploty sú nižšie ako v Antarktíde

401269_zima 1 676x451.jpg

WASHINGTON 31. januára (WebNoviny.sk) – Americký Stredozápad zápasí v týchto dňoch s extrémnymi mrazmi. Arktické počasie si už vo viacerých štátoch vyžiadalo najmenej osem obetí.

Teploty v Chicagu klesli na mínus 30 stupňov Celzia, čo je menej než v niektorých častiach Antarktídy, v Severnej Dakote dokonca na mínus 37 stupňov Celzia. Silné mrazy majú zasiahnuť až 250 miliónov Američanov, pričom asi 90 miliónov z nich pocíti teploty pod mínus 17 stupňov Celzia.

Sneh padal počas stredy v oblasti od Veľkých jazier až po Nové Anglicko, pre štát Wisconsin predpovedali meteorológovia až 60-centimetrovú snehovú nádielku.

Mimoriadny stav vyhlásili úrady tak v štátoch na Stredozápade, vo Wisconsine, Michigane a Illinois, ako aj v normálne teplejších štátoch na juhu, ako sú Alabama a Mississippi. Výrazné oteplenie nepredpokladajú meteorológovia ani v najbližších dňoch.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Extrémne mrazy v USA

Viac k témam: mrazy, počasie, sneh
Zdroj: Webnoviny.sk – Foto: Americké štáty vyhlásili pre extrémne mrazy mimoriadny stav, teploty sú nižšie ako v Antarktíde © SITA Všetky práva vyhradené.

31. januára 2019

Odporúčané články