FK Železiarne Podbrezová opustili traja legionári, po nevydarenom závere jesene sa zmenil aj tréner

398225_matus turna 676x450.jpg

PODBREZOVÁ 4. januára (WebNoviny.sk) – Po nevydarenom závere jesennej časti slovenskej najvyššej futbalovej súťaže Fortuna ligy 2018/2019 sa v FK Železiarne Podbrezová udiali viaceré zmeny v realizačnom tíme aj v hráčskom kádri.

Pred štartom zimnej prípravy sa stal hlavným trénerom Vladimír Veselý, ktorému budú asistovať Michal Hanek s Petrom Argyusim a na pozíciu kouča brankárov zasadol Bogdan Štefanovič. Spomenuté kvarteto dostalo od vedenia za úlohu rozvíjať potenciál mladých hráčov.

„Chceli sme dať šancu mladým, ´neokukaným´ trénerom, ktorí majú v sebe energiu, vyznávajú futbalovú filozofiu, akú chceme aj my v klube a cítia to ako šancu. Chceme pracovať s mladými hráčmi a rozvíjať ich. Náš káder sa dosť obmení,“ povedal športový riaditeľ Podbrezovej Miroslav Poliaček pre denník Šport.

Na Horehroní podľa najnovších informácií skončili slovenský obranca Matúš Turňa aj traja legionári – Novozélanďan Jesse Edge, Chorvát Stjepo Njire a Ukrajinec Iľja Tereščenko. Známe sú aj mená niektorých nových hráčov. „Vieme, že z Pohronia k nám prídu stredopoliari Jozef Špyrka s Reném Parajom a útočník Daniel Pavúk. Rokujeme aj s ďalšími futbalistami, na skúšku príde šesť až sedem hráčov,“ dodal Poliaček.

Viac k témam: FK Železiarne Podbrezová, Fortuna liga, Vladimír Veselý
Zdroj: Webnoviny.sk – FK Železiarne Podbrezová opustili traja legionári, po nevydarenom závere jesene sa zmenil aj tréner © SITA Všetky práva vyhradené.

4. januára 2019

Odporúčané články