Fico zatajil, že bral peniaze od Sorosa, tvrdí Matovič a predsedu Smeru nazval farizejom

401740_ig_fi_so.jpg

BRATISLAVA 4. februára (WebNoviny.sk) – Predseda vládnej strany Smer-SD Robert Fico zatajil, že pred rokmi od Georgea Sorosa bral peniaze a pred rokom, po smrti novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice archeologičky Martiny Kušnírovej, z neho urobil „židojaštera“.

O grante vedel

Povedal to na pondelkovej tlačovej besede líder hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) Igor Matovič. „Fico zahral podlou antisemitskou kartou, hral na najnižšie protižidovské pudy. Fico ukazoval prstom a v skutočnosti na verejných zdrojoch je, že publikáciu, ktorú v 2001 Fico recenzoval, financovala Nadácia otvorenej spoločnosti, ktorú financuje Soros, Fico v roku 2001 bez hanby od neho prijímal peniaze, dnes sa tou prácou obhajuje, že je hodný byť sudcom ústavného súdu,“ povedal Matovič.

„Tomuto sa hovorí farizej,“ dodal. Ako líder hnutia pripomenul, nadácia na publikáciu poskytla 150 tisíc korún. „Z toho Fico uzavrel dohodu o vykonaní práce na šesťtisíc korún, aby robil recenzenta,“ priblížil Matovič. Podľa neho Fico vedel, že grant na publikáciu bol od Sorosa. Podľa neho už vtedy informácie o Sorosovi po svete kolovali. „Vtedy mu peniaze nesmrdeli,“ dodal.

„Fico zasial do ľudí presvedčenie, že 35 percent ľudí uverilo Ficovým slovám, že protesty organizoval Soros z Ameriky. Toto je dôsledok vlády Roberta Fica,“ dodal Matovič s tým, že sa odvoláva na prieskum z decembra 2018 agentúry Focus, ktorý zverejnil denník Sme.

Kiska na Piatej avenue

„Fico vedel, že sa nakoniec ukáže, že smrť Jána Kuciaka má na zodpovednosti strana Smer-SD a jej blízki ľudia. Miesto toho, aby od začiatku zabezpečil riadne vyšetrenie uvedomil si, že musí vytiahnuť silnú kartu. Zahral kartou 85-ročného starého amerického maďarského Žida a ukázal prstom, že on je ten človek, čo tu niečo zosnoval a že si s Andrejom Kiskom dohodli, aký scenár na Slovensku bude,“ povedal Matovič.

Podľa neho Fico zvaľoval vinu za vraždu novinára, organizovanie protestov na námestiach na Sorosa. Matovič pripomenul, keď Fico sa pýtal vlani na tlačovej besede, čo robil prezident Kiska v novembri v roku 2017 na Piatej avenue v New Yorku, prečo išiel na súkromnú pôdu k Sorosovi.

„Robert Fico, nastal čas sa ospravedlniť voličom Smeru, všetkým ľuďom, ktorí to na Slovensku cítia demokraticky a desaťtisícom ľudí, ktorí chodili na námestia. Bolo by na čase povedať, prečo ho vtedy nepálili Sorosove peniaze a prečo zrazu po 17 rokoch bol Soros ten najhorší človek, na ktorého treba vinu zvaliť,“ dodal Matovič.

Viac k témam: Nadácia otvorenej spoločnosti, OĽaNO Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti, predseda strany Smer-SD, Smer-SD
Zdroj: Webnoviny.sk – Fico zatajil, že bral peniaze od Sorosa, tvrdí Matovič a predsedu Smeru nazval farizejom © SITA Všetky práva vyhradené.

4. februára 2019

Odporúčané články