Fico opäť klamal občanom, obviňuje ho Banskobystrická župa

Vedenie Banskobystrického samosprávneho kraja reagovalo na slová premiéra Roberta Fica, ktorý po výjazdovom rokovaní vlády v utorok 13. septembra v Revúcej pri stretnutí s novinármi kritizoval vedenie župy, že sa nedostatočne stará o úseky ciest Tisovec – Červená Skala a Muráň – Tornaľa.BANSKÁ BYSTRICA 14. septembra (WebNoviny.sk) – „Na výjazdovom zasadnutí vlády SR v Revúcej boli občania opäť klamaní premiérom Ficom, tentokrát o údajnej nečinnosti BBSK pri údržbe a oprave ciest v okolí Revúcej. Nie je pravda, že by sa BBSK o cestu Tisovec – Červená skala a Tornaľa – Muráň nestaral. Za uplynulý rok BBSK vyčlenil na údržbu a opravy týchto ciest takmer 900-tisíc eur. Dovolíme si tvrdiť, že toľko peňazí by do týchto ciest nedala ani vláda. Aj v tomto prípade vyhlásenia premiéra Fica sa teda potvrdilo známe príslovie – dvakrát meraj a raz rež,“ uvádza sa vo vyhlásení vedenia BBSK, ktoré v stredu poskytla agentúre SITA hovorkyňa župy Michaela Piliarová.

Predseda vlády Robert Fico na tlačovej besede v utorok 13. septembra v Revúcej po skončení výjazdového rokovania kabinetu v rámci pomoci najmenej rozvinutým okresom informoval novinárov o zámere preklasifikovať dva úseky ciest druhej triedy na cesty prvej triedy. Ide o úseky Tisovec – Červená skala a Tornaľa – Muráň.

Podľa premiéra BBSK nevenuje týmto komunikáciám dostatočnú pozornosť a prevod vlastníctva zo župy na štát zabezpečí lepšiu starostlivosť. Ako sľúbil premiér, udeje sa to ešte pred koncom roka, aby bola zimná údržba už v kompetencii nového vlastníka. Primátorka mesta Revúca Eva Cireňová privítala tento postup. „Z celého dnešného rokovania ma táto skutočnosť asi najviac potešila. Hovorí sa, že kde je cesta, tam je práca, takže pre nás je to veľmi priaznivá vízia,“ uviedla.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

14. septembra 2016

Odporúčané články