Fico o daňových problémoch prezidenta vedel priamo od Kisku, je ochotný ísť na detektor lži

353957_img_1146 1 640x420.jpg

BRATISLAVA 1. októbra (WebNoviny.sk) – Premiér Robert Fico vedel o daňových problémoch prezidenta Andreja Kisku, ale nie vďaka nejakým anonymným dokumentom, ale priamo od prezidenta.

Odporúčame:
Kiska podľa analytikov daňovú kauzu nezvláda dobre, Fico o nej mal vedieť už vopred

Ako Fico informoval počas nedeľňajšieho vyhlásenia, o svojich problémoch mu povedal sám prezident pred rokom v bratislavskom hoteli Bôrik v prítomnosti ďalších svedkov. To, že šéfka Aliancie Fair-play Zuzana Wienk v nedeľu premiéra obvinila, že stojí za únikom informácií o daňových podvodoch, je podľa Fica dohoda medzi Wienk a prezidentom, ktorí si tykajú.

„Ak je pani Wienk známa pána prezidenta a tyká si s ním, ja si s pani Wienk netykám, mám veľa dôvodov domnievať sa, že išlo o dohodu menovaných s cieľom odvrátiť pozornosť v daňovej kauze prezidenta a hodiť to, ako obyčajne, na mňa,“ vyhlásil v nedeľu Fico.

Premiér je ochotný ísť na detektor lži

Fico tvrdí, že zase sa aplikuje dvojitý meter. Keď sa opozičný poslanec a jeho asistent „hrabú“ v účtoch predstaviteľa vlády, je to hrdinstvo, keď sa podobná kauza stane prezidentovi, ide o mafiánsky štát, tvrdí Fico.

Odporúčame:
Prezidenta Kisku mrzí, ak niekoho sklamal. Podobnosť jeho kauzy s Bašternákovou odmieta

Premiér ďalej vyhlásil, že ak si niekto myslí, že žartuje, je ochotný ísť na detektor lži, povedal na margo toho, že Kiska mu o svojich problémoch povedal sám. „Povedal mi, že sa obrátil na prítomného predstaviteľa orgánov činných v trestnom konaní, aby mu pomohol vybaviť vec vratiek v jeho a bratovej firme,“ hovoril premiér.

Kiska mal minúť na kampaň milión eur

Fico ďalej uviedol, že Kiska sám spomenul vratky DPH počas svojej prvej tlačovky k škandálu. Fico vypočítal, že ak pokuta bola okolo 15-tisíc eur, tak vratky boli za 150-tisíc eur.

Dodané tovary v marci, počas prezidentskej kampane museli predstavovať 750-tisíc eur, tvrdí ďalej Fico. Premiér teda tvrdí, že Kiska mohol v marci na kampaň minúť zhruba milión eur – 260-tisíc zo svojho účtu, ktoré mu dovoľuje zákon a 750-tisíc z jeho firmy KTAG.

„Nemienim spochybňovať voľby prezidenta SR, ale ak prezident stále hovorí o zodpovednosti, morálke a férovosti, mal by začať sám od seba,“ povedal Fico.

Premiér Robert Fico v nedeľu zareagoval na slová programovej riaditeľky Aliancie Fair-Play Zuzany Wienk. Tá dnes v RTVS povedala, že Fico vedel o daňových problémoch prezidenta už v auguste, mesiac predtým, ako médiá dostali anonym.

Viac k témam: Andrej Kiska, dane, Kiska Travel Agency (KTAG), Robert Fico
Zdroj: Webnoviny.sk – Fico o daňových problémoch prezidenta vedel priamo od Kisku, je ochotný ísť na detektor lži © SITA Všetky práva vyhradené.

1. októbra 2017

Odporúčané články