Fico chcel zvolaním Bezpečnostnej rady SR prekryť odchod investície Bosch z východného Slovenska. „Ďakujeme“ zlovláde, uviedli Demokrati

517375_654a440323692078167731 676x451.jpg

26.2.2024 (SITA.sk) – Skutočným dôvodom pondelkového zvolania Bezpečnostnej rady SR bolo prekryť odchod nemeckej investície Bosch z východného Slovenska. Uviedol to bývalý premiér Eduard Heger (Demokrati) na sociálnej sieti.

Za Fica investori odchádzajú

„Toto sú následky krokov vlády Roberta Fica a Petra Pellegriniho. Investori sa totiž nenechajú opiť lacným populistickým marketingom,“ napísal. Exposlanec Národnej rady SR Juraj Šeliga dodal, že jedným z dôvodov odchodu investora je „neisté podnikateľské prostredie”.

„Kým za Hegera investori prichádzali, za Fica odchádzajú. „Ďakujeme” zlovláde za kus dobre odvedenej roboty,“ uviedla strana Demokrati.

Slovensko nevyšle vojakov na Ukrajinu

V pondelok sa konalo zasadnutie Vlády SR a Bezpečnostnej rady SR. Premiér Robert Fico (Smer-SD) po nich informoval, že vládna koalícia sa zhodla na tom, že Slovensko neponúkne pomoc vo forme vyslania vojakov na Ukrajinu.

S týmto postojom sa v pondelok od 17:00 Fico zúčastňuje na porade premiérov v Paríži. Opozícia jeho vyhlásenia kritizovala s tým, že Fico zámerne zavádza a straší verejnosť, pretože otázka vyslania slovenských vojakov nie je na stole.

Viac k témam: Ficova vláda 2023 – 2027 (koalícia Smer-SD Hlas-SD SNS), pomoc Ukrajine, Slovenskí vojaci
Zdroj: SITA.sk – Fico chcel zvolaním Bezpečnostnej rady SR prekryť odchod investície Bosch z východného Slovenska. „Ďakujeme“ zlovláde, uviedli Demokrati © SITA Všetky práva vyhradené.

26. februára 2024

Odporúčané články