Fialková získala na ME v Ťumeni striebro z hromadného štartu

Slovenská biatlonistka Paulína Fialková zaostala za prvým miestom v pretekoch s hromadný štartom na európskom šampionáte o osem sekúnd.ŤUMEŇ 28. februára (WebNoviny.sk) – Slovenská biatlonistka Paulína Fialková napriek trom streleckým chybám získala striebro v nedeľňajších pretekoch na 12,5 km s hromadným štartom na záver bojov žien na majstrovstvách Európy v ruskom Ťumeni. Dvadsaťtriročná rodáčka z Brezna zaostala za víťaznou Luise Kummerovou o 8 sekúnd, Nemka poslala dve rany mimo. Tretia skončila Nórka Ingrid Landmark Tandrevoldová, ktorá nesklopila štyri terčíky a nazbierala manko 11,3 s.

Štartovalo 30 pretekárok a P. Fialková bola jedinou zástupkyňou SR. O 14.00 h kontinentálny šampionát uzavrie „mass-štart“ mužov na 15 km aj so Slovákmi Matejom Kazárom a Tomášom Hasillom.

Staršia zo sestier Fialkových pri svojej premiére na seniorských ME získala dve medaily, zhodne so strieborným leskom. V stredu sa podieľala na takomto úspechu miešanej štafety na 2×6 km a 2×7,5 km. Vo štvrtkovom šprinte na 7,5 km bola desiata, v sobotňajšej stíhačke na 10 km sa posunula na piate miesto.

Paulína Fialková v nedeľu nezačala spôsobom, ktorý by naznačoval prenikavý úspech: na prvej streľbe v ľahu dva razy zaváhala a patrila jej až 23. pozícia (+52,3). Po čistej druhej sérii sa posunula na 12. post s odstupom 35,9 sekundy, s jedným zlyhaním na tretej streľbe, prvej v stoji, bola šiesta o 41,8 s.

Po piatich pokusoch do čierneho na záverečnej položke však vybiehala do koncovky už ako druhá o 18,5 sekundy za Kummerovou a 3,2 s pred Ruskou Oľgou Jakušovovou. Kilometer pred cieľom mala na túto domácu súperku 1,6 s k dobru a odrazila nápor skupiny prenasledovateliek dotváraných okrem Jakušovovej a napokon bronzovej Tandrevoldovej aj ďalšou Ruskou Anastasiou Zagorujkovou.

Neštartovala bieloruská hrdinka sobotňajších stíhacích pretekov Nadežda Skardinová, rozhodla sa šetriť si sily na MS v nórskom Osle-Holmenkollene, ktoré sa začnú vo štvrtok 3. marca.

ME v biatlone – Ťumeň (Rus.) – nedeľa:

Preteky žien na 12,5 km s hromadným štartom: 1. Luise Kummerová (Nem.) 36:05,1 min (2), 2. Paulína Fialková (SR) +8,0 s (3), 3. Ingrid Landmark Tandrevoldová (Nór.) +11,3 (4), 4. Oľga Jakušovová (Rus.) +11,8 (3), 5. Anastasia Zagorujková (Rus.) +12,8 (3), 6. Jessica Jislová (ČR) +46,1 (3)

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.