Ferguson má návrh na trénera Anglicka, je z Premier League

Podľa bývalého dlhoročného kormidelníka Manchestru United Fergusona by národná asociácia (FA) nemala silou mocou hľadať náhradu len vo vlastných radoch.

BRATISLAVA 6. júla (WebNoviny.sk) – Futbalová legenda Alex Ferguson verí, že najvhodnejším domácim kandidátom na post trénera Anglicka je Sam Allardyce. Z funkcie kouča „Albionu“ rezignoval Roy Hodgson bezprostredne po osemfinálovej prehre s Islandom (1:3) na majstrovstvách Európy vo Francúzsku. Angličania na šampionáte vyhrali jediný zápas – v základnej B-skupine zdolali Wales 2:1.

VŠETKO O ME VO FUTBALE 2016

Podľa bývalého dlhoročného kormidelníka Manchestru United Fergusona by národná asociácia (FA) nemala silou mocou hľadať náhradu len vo vlastných radoch, ale ak sa vyberie touto cestou, Allardyce by bol najlepšou voľbou. V uplynulej sezóne ako tréner Sunderlandu obsadil v Premier League 17. miesto a udržal sa medzi elitou.

„Je veľmi ťažké zvoliť správneho muža, v Premier League sú len traja anglickí tréneri. Sam so svojimi skúsenosťami by bol, pochopiteľne, tým najlepším. Myslím si, že sa musíme pozerať aj za naše hranice, ale nech to je niekto s taktickým uvedomením a cítením pre národné mužstvo. Vďaka bohu, že toto rozhodnutie nie je na mne, ale Sam je najlepším anglickým kandidátom, pretože je z Premier League,“ povedal Ferguson pre Sky Sports.

Anglicko bolo na ME 2016 aj súperom Slovenska v základnej B-skupine, duel sa 20. júna v Saint-Étienne skončil bezgólovou remízou.

Tieto správy prinášame s podporou internetových stávok eTIPOS.sk.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

6. júla 2016

Odporúčané články