Federer oznámil, na ktoré turnaje ATP Masters 1000 nepríde

Roger Federer zredukoval svoju sezónu 2016 na 16 turnajov.BAZILEJ 18. decembra (WebNoviny.sk) – Fenomenálny švajčiarsky tenista Roger Federer (34) výraznejšie ukrojil zo svojho súťažného programu v budúcej sezóne. Sedemnásťnásobný grandslamový šampión sa chce sústrediť najmä na grandslamové turnaje a tiež olympijské hry v Riu de Janeiro, preto sa rozhodol vylúčiť zo svojho programu štyri podujatia prestížnej série ATP Masters 1000.

Ide o turnaj na tvrdom povrchu v americkom Miami na prelome marca a apríla a tri jarné antukové vrcholy v Európe: Monte Carlo, Madrid a Rím. Znamená to, že na Roland Garros do Paríža (22. 5. – 5. 6.) pôjde bývalá svetová jednotka a súčasná trojka bez toho, aby odohrala na antuke súťažné stretnutie. Jeho posledným vystúpením pred júnovým Parížom bude marcový Indian Wells. Federer to zverejnil na svojej internetovej stránke.

Súťažný program Federera v roku 2016 momentálne obsahuje 16 turnajov, dlhšia prestávka ho čaká aj po Wimbledone. Pred augustovým olympijským turnajom v Riu de Janeiro by mal absolvovať iba jeden turnaj na tvrdom povrchu, a to v kanadskom Montreale.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

18. decembra 2015

Odporúčané články