Farage bude po brexite lanáriť ďalšie krajiny na odchod z EÚ

„Naozaj mám pocit, že náš výsledok prináša lúč nádeje hnutiam po celej Európskej únii,“ vyhlásil Farage a na mysli mal výsledok britského referenda, keď si občania zvolili odchod z únie.

Londýn 6. júla (WebNoviny.sk) – Odchádzajúci šéf Strany nezávislosti Spojeného kráľovstva (UKIP) Nigel Farage dnes vyhlásil, že po odchode z funkcie straníckeho lídra má v pláne pomáhať ďalej v kampaniach jednotlivých štátov pokúšajúcich sa o vystúpenie z Európskej únie. Farage povedal, že projekt súčasnej EÚ „zomiera„.

VŠETKO O BREXITE

Podľa mňa Británia urobila to, že otvorila dvere ukončeniu európskej politickej únie,“ uviedol Farage novinárom v Štrasburgu, kde je UKIP členom Európskeho parlamentu.

Naozaj mám pocit, že náš výsledok prináša lúč nádeje hnutiam po celej Európskej únii,“ vyhlásil Farage a na mysli mal výsledok britského referenda, keď si občania zvolili odchod z únie. Farage potom citoval prieskumy verejnej mienky, podľa ktorých stúpa podpora odchodu z EÚ v Dánsku, Holandsku, Českej republike a Taliansku. „Nič už nebude také ako predtým. Naozaj som presvedčený, že tento projekt, projekt Európskej únie, teraz umiera,“ povedal podľa agentúry DPA končiaci šéf UKIP a dodal, že novú krízu v eurozóne očakáva v nasledujúcich niekoľkých mesiacoch.

Odporúčame:

Flašíková-Beňová: Farage je ukážkou zbabelosti populistov

Šéf britských euroskeptikov Nigel Farage odstupuje z funkcie

Budem pracovať so stranami a politickými hnutiami po celom zvyšku Európy a aj s tým, kto chce naspäť získať nezávislosť,“ dodal v Štrasburgu Farage, zástanca brexitu v referende z 23. júna, keď 52-percentná väčšina britských voličov hlasovala za vystúpenie z EÚ.

Farage oznámil odstúpenie z funkcie predsedu UKIP v pondelok 4. júla. Povedal, že dosiahol svoj cieľ, keď zabezpečil, aby Británia hlasovala za odchod z únie. Dodal však, že si ponechá kreslo v Európskom parlamente. Euroskeptik Farage (52) viedol pravicovú stranu celkovo desať rokov. Vyhlásil, že po hlasovaní krajiny za brexit sa chce sústrediť na súkromný život. Výsledok referenda „znamená, že som naplnil svoje politické ambície„, vysvetlil Farage.
Jeho prekvapujúce odstúpenie prišlo v búrlivom období britskej politiky. Odstúpenie totiž deň po referende oznámil aj premiér David Cameron, keďže jeho kampaň za zotrvanie Británie v EÚ zlyhala.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

6. júla 2016

Odporúčané články