Fanúšikovia Metallurgu Novokuzneck prosia Putina, aby nedopustil vylúčenie klubu z KHL

NOVOKUZNECK 18. mája (WebNoviny.sk) – Priaznivci ruského klubu Metallurg Novokuzneck adresovali prezidentovi krajiny Vladimirovi Putinovi petíciu zo žiadosťou, aby zachránil sibírsky tím pred vylúčením z Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL).

V KHL možno menej tímov

Ruské médiá pred niekoľkými dňami informovali o tom, že vedenie KHL zvažuje znížiť počet tímov z 29 na 24 pre finančnú nestabilitu niektorých mužstiev. Fanúšikovia z Novokuznecka sa obávajú, že takýto prípadný škrt by mohol mať vplyv aj na ich klub.

Odporúčame:
Vedenie KHL nespochybnilo účasť Slovana v súťaži, patrí medzi špičku

„Vážený Vladimir Vladimirovič! My, fanúšikovia Metallurgu Novokuzneck, Vás prosíme o venovanie pozornosti situácii v najväčšom meste Kuzbassu. Vedenie KHL má zámer znížiť počet ruských účastníkov v prospech zahraničných tímov. Uznávame, Metallurg nebýva v tabuľke vysoko a naša hokejová hala nepatrí medzi moderné, ale je to jeden z najstarších klubov v Rusku a jeho história sa začala písať už v roku 1949,“ píše sa v otvorenom liste fanúšikov.

Metallurg bude mať výročie

Tí majú strach aj o to, aby vylúčenie Metallurgu z KHL definitívne nepochovalo rozvoj mladých hokejistov v Novokuznecku.

„Môže dôjsť k tomu, že prestane fungovať trojuholník školy – MHL – KHL. Mladí hráči budú odtiaľto odchádzať preč a deti nebudú mať záujem hrávať hokej, pretože nebudú vidieť žiadne vyhliadky na pôsobenie na najvyššej úrovni. Blíži sa 400. výročie založenia Novokuznecka. Neradi by sme sa dočkali ´darčeka´ v podobe vylúčenia klubu z KHL. Ľudia v našom meste si to nezaslúžia,“ uvádza sa ďalej v liste.

Celé znenie zverejnil portál denníka Sport Express.

Viac k témam: hokej, KHL Kontinentálna hokejová liga, Metallurg Novokuzneck, Vladimir Putin
Zdroj: Webnoviny.sk – Fanúšikovia Metallurgu Novokuzneck prosia Putina, aby nedopustil vylúčenie klubu z KHL © SITA Všetky práva vyhradené.

19. mája 2017

Odporúčané články