Exprezident Izraela Peres utrpel mŕtvicu, jeho stav je vážny

Začiatkom roka bol Šimon Peres dvakrát hospitalizovaný pre problémy so srdcom.JERUZALEM 13. septembra (WebNoviny.sk) – Stav bývalého izraelského prezidenta Šimona Peresa, ktorý v utorok utrpel mozgovú mŕtvicu a bol prevezený do nemocnice, je vážny. Lekári mu podali upokojujúce prostriedky a pripojili ho na respirátor. Informovala o tom agentúra AP.

Odporúčame:

Izrael reagoval odvetnou paľbou na mínometné strely zo Sýrie

Podľa izraelských médií, ktoré sa odvolávajú na zdroje z nemocnice, kde je Peres hospitalizovaný, by mal bývalý izraelský prezident absolvovať vyšetrenie mozgu pomocou počítačovej tomografie. Začiatkom roka bol Peres dvakrát hospitalizovaný pre problémy so srdcom, avšak v oboch prípadoch ho z nemocničného ošetrenia rýchlo prepustili.

Počas svojej 70 rokov trvajúcej politickej kariéry zastával Peres takmer všetky významné štátne funkcie. Úrad izraelského prezidenta opustil v roku 2014 po ukončení sedemročného funkčného obdobia. V roku 1994 získal Peres Nobelovu cenu za mier za svoj prínos k uzavretiu izraelsko-palestínskych mierových dohôd z roku 1992, keď vo vláde vtedajšieho premiéra Jicchaka Rabina zastával post ministra zahraničných vecí.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

13. septembra 2016

Odporúčané články