Európa stále robí vážnu chybu, vyhlásil Orbán a ponúkol Čiernej Hore pomoc s migrantmi

382024_montenegro_hungary_99930 b5bd425de4eb47e8bf8bf1f641256c57 676x462.jpg

BRUSEL 24. júla (WebNoviny.sk) – Maďarský premiér ponúkol Čiernej Hore pomoc s ochranou hranice pred migrantmi. Dodal, že Balkán by mal zostať zatvorený pre ľudí, ktorí sa snažia dostať do západnej Európy.

Viktor Orbán tiež povedal, že zastavenie masívneho príchodu migrantov cez Balkán vďaka Maďarsku je jediným úspechom Európy v riešení utečeneckého problému.

Odporúčame:
Orbánovu návštevu v Izraeli sprevádza kritika pre jeho populistické pravicové názory

Orbán sa po stretnutí s čiernohorským premiérom Duškom Markovičom vyjadril, že „Európa stále robí vážnu chybu“. Orbánova vláda postavila plot na hranici so Srbskom po tom, ako tadiaľ v roku 2015 prešli státisíce migrantov.

Európska komisia najnovšie navrhla členským štátom Európskej únie zaplatiť šesťtisíc eur za každého prijatého migranta zachráneného zo Stredozemného mora. Komisia tak chce ponúknuť „plnú finančnú podporu“ každej krajine, ktorá dobrovoľne vytvorí takzvané kontrolné centrá, kde umiestnia a ochránia ľudí v núdzi a tiež tých, ktorí nemajú povolenie na pobyt v ktoromkoľvek z 28 štátov.

Viac k témam: Čierna Hora, Európska únia, Maďarsko, migranti, Viktor Orbán
Zdroj: Webnoviny.sk – Európa stále robí vážnu chybu, vyhlásil Orbán a ponúkol Čiernej Hore pomoc s migrantmi © SITA Všetky práva vyhradené.

24. júla 2018

Odporúčané články