Enterprise Investors investuje do spoločnosti Unilink

381669_adobestock_158317041 676x451.jpeg

BRATISLAVA 20. júla 2018 (WBN/PR) – Spoločnosť Enterprise Investors, ktorá prostredníctvom Polish Enterprise Fund VII vstúpila minulý rok do CBA Slovakia oznámila kúpu podielu v spoločnosti Unilink, popredného sprostredkovateľa poistenia v Poľsku.

Enterprise Investors je jednou z najväčších private equity spoločností v strednej a východnej Európe. Fondy spoločnosti doteraz investovali 1,8 mld. eur do 142 firiem z rôznych odvetví a ukončili 127 investícií v objeme 3,7 mld. eur. Unilink je v poradí dvadsiatou investíciou Enterprise Investors v sektore finančných služieb v regióne strednej a východnej Európy.

Unilink je najväčším integrátorom v segmente multi-produktového sprostredkovania poistenia v Poľsku. Spoločnosť plánuje v tomto roku upísať poistné zmluvy v objeme približne 230 miliónov eur. Unilink spolupracuje s 10 500 poisťovacími agentmi.

Unilink prekonáva všetkých svojich konkurentov na trhu v oblasti rastu, veľkosti, prevádzkovej výkonnosti, rozvoja organizácie i strategickej vízie. Svojej rýchlorastúcej sieti spolupracujúcich agentov ponúka spoločnosť silnú a sofistikovanú platformu, ktorá im pomáha predávať produkty najlepšie vyhovujúce potrebám zákazníka,“ hovorí Dariusz Prończuk, Managing Partner Enterprise Investors zodpovedný za transakciu.

Poradcami pri transakcii boli EY Corporate Finance a Gide.

Viac k témam: CBA Slovakia, Enterprise Investors, Unilink
Zdroj: Webnoviny.sk – Enterprise Investors investuje do spoločnosti Unilink © SITA Všetky práva vyhradené.

20. júla 2018

Odporúčané články