EK zamietla zverejňovanie údajov o zdraví predsedu Junckera

Zdravotný stav predsedu eurokomisie bol predmetom špekulácií, ktoré okrem iného hovorili aj o jeho možnej rezignácii.Brusel 6. júla (WebNoviny.sk) – Európska komisia (EK) v stredu zamietla žiadosť o zverejňovanie pravidelných lekárskych informácií o zdravotnom stave svojho predsedu Jeana-Clauda Junckera. Hovorca EK zároveň ubezpečil novinárov, že šéf exekutívy EÚ sa cíti „skvele“.

„Predseda má vynikajúce zdravie a nemám informácie o nejakom úmysle alebo nápade pravidelne zverejňovať zdravotný stav,“ povedal počas pravidelnej tlačovej konferencie hovorca EK Alexander Winterstein.

Odporúčame:

Farage bude po brexite lanáriť ďalšie krajiny na odchod z EÚ

Zdravotný stav predsedu eurokomisie bol predmetom špekulácií, ktoré okrem iného hovorili aj o jeho možnej rezignácii. Jediná oficiálna správa zo strany Európskej komisie o Junckerovom zdravotnom stave bola z marca 2015, keď bol podrobený liečbe obličkových kameňov, ale bez potreby hospitalizácie.

Juncker sám fámy šírené tlačou o svojom horšom zdraví vyvracia tvrdením, že nie je „ani unavený, ani chorý“ a že bude bojovať „do posledného dychu za zjednotenú Európu“.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

6. júla 2016

Odporúčané články