Egypťania vyťahujú z mora ďalšie telá, počet obetí stúpa

Úrad vysokého komisára OSN pre utečencov odhaduje, že na palube preplnenej lode, ktorá sa potopila pri Egypte sa nachádzalo 450 ľudí.KÁHIRA 23. septembra (WebNoviny.sk) – Na 148 sa v piatok zvýšil počet tiel, ktoré egyptskí záchranári vytiahli z mora v oblasti pri pobreží severoafrickej krajiny, kde sa v stredu potopila loď s niekoľkými stovkami migrantov.

Aktualizovanú tragickú bilanciu nehody v Stredozemnom mori zverejnila štátna tlačová agentúra MENA. S odvolaním sa na hovorcu provincie Buhajra informovala, že pátranie po ďalších telách obetí stále pokračuje.

Odporúčame:

Prevrátila sa loď so 600 migrantmi smerujúca do Európy

Guvernér egyptskej provincie Buhajra Muhammad Sultán už v piatok skôr počas dňa pre agentúru AP uviedol, že počítajú ešte s desiatkami ďalších obetí. K nešťastiu došlo v stredu pri pobreží provincie Buhajra neďaleko prístavného mesta Rašíd (Rosetta) v delte rieky Níl, približne 50 kilometrov východne od Alexandrie.

Úrad vysokého komisára OSN pre utečencov (UNHCR) odhaduje, že na palube preplnenej lode sa nachádzalo 450 ľudí, pričom štátna tlačová agentúra pôvodne písala, že plavidlo viezlo až 600 migrantov. Tragédiu prežilo približne 150 ľudí, najmä Egypťanov. Väčšinu obetí tvoria ženy a deti, ktoré nevedeli rýchlo odplávať preč od potápajúceho sa vraku lode.

Nebezpečnú trasu do Európy cez Stredozemné more využili v posledných rokoch tisíce ilegálnych migrantov – utekajú pred vojnou a chudobou na Blízkom východe či iných miestach sveta.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

23. septembra 2016

Odporúčané články