E-Talent podporí študentské projekty čiastkou 5 000 €

BRATISLAVA 21. septembra 2016 (WBN/PR) – O finančný príspevok môžu požiadať výskumníci z odboru aplikovanej a priemyselnej informatiky do 4. novembra.

Mnohé inovatívne originálne a hlavne pre ľudstvo využiteľné projekty sa často realizujú najmä vďaka finančnej podpore nadácií. Príkladom je novootvorený grantový program E-Talent Nadácie Tatra banky, ktorý už v minulosti podporil aktívne skupiny zložené zo študentov všetkých troch stupňov štúdia, učiteľov a pracovníkov, ktorí sa venujú výskumu v odbore aplikovanej a priemyselnej informatiky. V roku 2015 program podporil aj úspešné projekty ako Atmosférická sonda merajúca fyzikálne veličiny či Vzducholoď pre inteligentné dopravné systémy, ktorá bude v budúcnosti využitá na mapovanie premávky, optimalizáciu riadenia a podobne.

Uzávierka predkladania nových žiadostí: 4. novembra 2016
Suma určená na prerozdelenie: 25 000 €
Maximálna výška podpory na jeden projekt: 5 000 €.

Predkladané projekty by mali nadväzovať na vzdelávací proces a zároveň sledovať obsahové kritériá programu: originalitu, inovatívnosť alebo invenčnosť predmetu výskumu, praktickú využiteľnosť výstupov výskumu, výsledkov výskumu na zlepšovanie vzdelávacieho procesu na vybraných fakultách technického zamerania a na odboroch aplikovanej a priemyselnej informatiky slovenských vysokých škôl.

Bližšie informácie: E-talent

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

21. septembra 2016

Odporúčané články