Duterte sa ospravedlnil, že Obamu nazval ‚sukiným synom‘

Barack Obama zrušil stretnutie s filipínskym prezidentom Rodrigom Dutertem. Urobil tak po tom, ako ho Duterte nevyberaným spôsobom varoval, aby sa ho nevypytoval na protizákonné, mimosúdne zabíjanie osôb podozrivých z užívania alebo predávania drog na Filipínach, ku ktorému dochádza od jeho nástupu k moci v júni tohto roka.VIENTIANE 6. septembra (WebNoviny.sk) – Filipínsky prezident Rodrigo Duterte vyslovil v utorok poľutovanie nad skutočnosťou, že amerického prezidenta Baracka Obamu označil za „sukinho syna“. Informovala o tom agentúra AP.

Duterte vo svojom vyhlásení uviedol, že jeho „neprimerané odpovede“ na otázky istého novinára „vyvolali obavy a znepokojenie“, pričom ho mrzí, že vyzneli ako osobný útok na amerického prezidenta.

Duterte sa na Obamovu adresu vyjadril v pondelok pred odletom do Laosu, kde sa obaja lídri mali dnes stretnúť na dvojstranných rokovaniach v rámci summitu Združenia krajín juhovýchodnej Ázie (ASEAN). Obama však ich plánované stretnutie v reakcii na Duterteho výroky zrušil.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

6. septembra 2016

Odporúčané články