Dunajská Streda si vybojovala postup v Európskej lige, Cracoviu Krakov vyradila po predĺžení

18.7.2019 (Webnoviny.sk) – Futbalisti FC DAC 1904 Dunajská Streda postúpili do 2. predkola Európskej ligy 2019/2020. Zverenci nemeckého trénera Petra Hyballu v 1. predkole vyradili poľskú Cracoviu Krakov, keď po minulotýždňovej remíze 1:1 na Slovensku vo štvrtkovej odvete u súpera remizovali 2:2 po predĺžení, po deväťdesiatich minútach bol stav nerozhodný 1:1.

DAC ide ďalej zásluhou vyššieho počtu strelených gólov na pôde poľského tímu.

Domáci v súboji viedli od 2. minúty gólom Rafaela Guimaraesa Lopesa, za hostí vyrovnal v úvode druhej časti Connor Ronan a do vedenia ich poslal v úvode predĺženia Eric Ramírez. Konečnú podobu výsledku dal v nadstavenom čase predĺženia Filip Piszczek.

Druhý tím minulosezónnej fortunaligovej tabuľky FC DAC 1904 Dunajská Streda v 2. predkole vyzve grécky klub FC Atromitos. Futbalisti zo Žitného ostrova súpera privítajú 25. júla, odveta v Aténach je naplánovaná na 1. augusta.

Európska liga 2019/2020 – 1. predkolo

odveta

Cracovia Krakov (Poľ.) – FC DAC 1904 Dunajská Streda 2:2 po predĺžení (1:0, 1:1)

Góly: 2. Guimaraes Lopes, 120.+ F. Piszczek – 47. Ronan, 94. Ramírez, ŽK: 9. Jablonský – 5. Čmelík, 15. Koštrna, 90.+ Davis, 105.+ Kalmár, 120.+ Blackman, rozhodovali: Tzilos – Koula, Buxbaoum (všetci Gréc.)
Zostavy:
Krakov: Peškovič – Rapa, Helik, Jablonský, Datkovič, Ferraresso – Hanca (95. F. Piszczek), Dabrowski (72. Dimun), Gol, Čečarič (106. Rubio) – Guimaraes Lopes (84. Wdowiak), Van Amersfoort
Dunajská Streda: Jedlička – Koštrna, Šatka, D. Kružliak, Davis – M. Vida – Čmelík (24. Blackman), Ronan, Kalmár (106. Taiwo), M. Divkovič (120. Beskorovajnyj) – Ramírez (98. K. Vida)

I. polčas

Domáci futbalisti mali vstup do stretnutia podľa vlastných predstáv – Bojan Čečarič potiahol loptu po pravej strane, jeho center našiel na hranici „šestnástky“ Guimaraesa Lopesa a jeho pokus v 77. sekunde duelu našiel nepripraveného Martina Jedličku – 1:0. O desať minút neskôr mal druhý gól na kopačke Čečarič, ale jeho strela mierila tesne vedľa bránky hostí. Ešte v prvom polčase spálili šance domáci Sergiu Hanca aj Pelle van Amersfoort, na opačnej strane nepochodil Dominik Kružliak.

II. polčas

To, čo vyšlo domácim v úvode prvého polčasu, sa hosťom podarilo na začiatku druhej štyridsaťpäťminútovky – na center Erica Davisa si v pokutovom území súpera nabehol striedajúci Ronan a pravačkou prekonal slovenského brankára poľského tímu Michala Peškoviča. Vzápätí v brejku neuspel Ramírez. V 70. minúte Van Amersfoort nepridal druhý gól Cracovie, lopta z jeho hlavy totiž skončila na brvne. Za Dunajskú Stredu potom spálili svoje šance Zsolt Kalmár a dvakrát aj Marko Divkovič. V nadstavenom čase sa vhadzovanie Hancu dostalo až pred Jedličku, na loptu však nik nedosiahol.

Predĺženie

V predĺžení rozradostil fanúšikov Dunajskej Stredy venezuelský útočník Ramírez, ktorý využil bojovnosť Kalmára. Na opačnej strane brankára Jedličku opäť zachránilo brvno po pokuse Van Amersfoorta. V ďalšom priebehu predĺženia padol gól už iba v jeho závere, keď F. Piszczek sa najlepšie zorientoval pred Jedličkom. Nič to však nezmenilo na postupe DAC.

Viac k témam: Cracovia Krakov, Európska liga UEFA, FC DAC 1904 Dunajská Streda
Zdroj: Webnoviny.sk – Dunajská Streda si vybojovala postup v Európskej lige, Cracoviu Krakov vyradila po predĺžení © SITA Všetky práva vyhradené.