Dukátová zvládla semifinále, Slovensko má šancu na medailu

Víťazkou semifinále sa stala Rakúšanka Corinna Kuhnleová (101,54 s /0/), čo znamená, že do súbojov o medaily vyštartuje ako posledná desiata.RIO DE JANEIRO 11. augusta (WebNoviny.sk) – Po bratancoch Ladislavovi a Petrovi Škantárovcoch postúpila do bojov o medaily na Hrách XXXI. olympiády v Riu de Janeiro aj ďalšia slovenská reprezentantka vo vodnom slalome Jana Dukátová. V semifinále kategórie K1 Dukátová obsadila 6. priečku, finále na Štadióne Whitewater v parku Deodoro sa začne ešte vo štvrtok o 20.00 h SELČ.

Odporúčame:

Skvelý Matej Beňuš na olympiáde získal striebornú medailu

Jakubovi Grigarovi ušla olympijská medaila o 44 stotín

Dukátová v semifinále so svojím kajakom „ťukla“ na bránke číslo 13 a napokon mala s 2 trestnými sekundami v cieli čas 106,59 s. Priebežne to znamenalo tretie miesto, napokon sa zosunula na konečné šieste, keďže za ňou nasledovalo ešte päť pretekárok. V semifinále si to 15 kajakárok rozdalo o 10 postupových priečok.

Víťazkou sa stala Rakúšanka Corinna Kuhnleová (101,54 s /0/), čo znamená, že do súbojov o medaily vyštartuje ako posledná desiata. Tridsaťtriročná Jana Dukátová je jediná zo slovenského kvinteta na divokej vode v Riu de Janeiro, ktorá nie je na svojich prvých olympijských hrách. Pred štyrmi rokmi v Londýne skončila medzi kajakárkami šiesta.

Obrazom: Letná olympiáda Rio de Janeiro 2016 – siedmy deň

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

11. augusta 2016

Odporúčané články