Duda sa vráti najskôr v polovici októbra, zaznelo z Nemecka

Ondrej Duda, ktorý v letnom prestupovom období prišiel z poľskej Legie Varšava, si zranil koleno koncom júla v prípravnom zápase proti Eintrachtu Braunschweig.BERLÍN 27. augusta (WebNoviny.sk) – Slovenský futbalový reprezentant Ondrej Duda bude chýbať nemeckému klubu Hertha Berlín ešte nejaký čas.

Podľa Berliner Morgenpost to bude minimálne do polovice októbra. „Pracujeme na jeho fyzickej pripravenosti. Musí mať organizmus, ktorý dokáže ustáť bundesligovú záťaž. Uvedomujem si, že terajšia situácia je frustrujúca pre samotného hráča, mužstvo, realizačný štáb aj fanúšikov,“ skonštatoval kouč Pál Dárdai.

Odporúčame:

Mak: Súperi v EL majú kvalitu, Dundalk je pre mňa neznámy

Video: Bayern si v úvode Bundesligy ‚pochutil‘ na Brémach

„Ťažko povedať, kedy ho môžeme očakávať nazad. Je to roztrpčujúce, ale nič na tom nezmeníme,“ povzdychol si Dárdai, citoval ho napríklad web Passauer Neue Presse. Ofenzívny stredopoliar Duda, ktorý v letnom prestupovom období prišiel z poľskej Legie Varšava, si zranil koleno koncom júla v prípravnom zápase proti Eintrachtu Braunschweig.

Teraz sa pripravuje individuálne pod dohľadom kondičného trénera Henrika Kuchna. „Ondrej tvrdo trénuje a pracuje na svojom návrate. Celý tím sa mu snaží pomôcť. Som si istý, že ho táto situácia posilní,“ povedal pre Bild Dudov spoluhráč Peter Pekarík.

„Musíme byť trpezliví. Keď sa vráti, budeme ho nasadzovať opatrne. Máme zohraté mužstvo a ak všetci jeho členovia zostanú zdraví, nemám si prečo robiť starosti,“ povedal Dárdai s vyhliadkou na nedeľňajšiu bundesligovú ouvertúru proti SC Freiburg.

Dvadsaťjedenročný rodák zo Sniny Duda figuruje v nominácii slovenskej reprezentácie na zápas proti Anglicku v nedeľu 4. septembra o 18.00 h v Trnave v rámci F-skupiny európskej časti kvalifikácie o postup na MS 2018 do Ruska. Podľa aktuálnych správ z Nemecka sa zdá, že napokon nebude trénerovi Jánovi Kozákovi k dispozícii.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

27. augusta 2016

Odporúčané články