Druhý najvzácnejší diamant sveta predali za 53 miliónov dolárov

353454_diamant s nazvom lesedi la rona ma 1111 karatov a pochadza z botswany. 640x420.jpg

LONDÝN 26. septembra (WebNoviny.sk) – Diamant druhej najvyššej drahokamovej kvality sveta kúpila londýnska spoločnosť za 53 miliónov dolárov (v prepočte približne 44,6 milióna eur). Predávala ho kanadská firma Lucara Diamond Corporation, ktorej sa ho minulý rok nepodarilo vydražiť v aukčnom dome v Sotheby.

Spoločnosť Lucara objavila 1111-karátový diamant v Botswane pred dvomi rokmi. Podľa predstaviteľov spoločnosti sa ho teraz podarilo predať za vyššiu cenu, ako bola najvyššia ponúkaná čiastka na aukcii v Sotheby v júni 2016.

Odporúčame:
Video: Vydražili vrecko s mesačným prachom, ktoré použil Armstrong

Diamant pomenovali Lesedi La Rona, čo v botswanskom jazyku Tswana znamená „naše svetlo“. Za posledné storočie je to kameň najväčšej drahokamovej kvality a druhý najkvalitnejší v histórii. Prvenstvo drží 3106-karátový diamant Cullinan, ktorý našli v roku 1905 v Juhoafrickej republike.

Kupujúca spoločnosť Graff Diamonds z Londýna, ktorá sa zaoberá predajom diamantov, ho označila za najvzácnejší neopracovaný diamant na svete. „Tento kameň nám rozpovie príbeh a sám si určí, ako bude opracovaný,“ uviedla zakladateľka spoločnosti Laurence Graff. Jej firma kúpila aj ďalší 373-karátový diamant, ktorý bol spočiatku súčasťou Lesedi La Rona.

Viac k témam: aukcia, diamanty, Lesedi La Rona, Sotheby’s
Zdroj: Webnoviny.sk – Druhý najvzácnejší diamant sveta predali za 53 miliónov dolárov © SITA Všetky práva vyhradené.

26. septembra 2017

Odporúčané články