Drogový kráľ ‚Krpec‘ je späť vo väzení, z ktorého ušiel

Narkobaróna Joaquína Guzmána sa podarilo vypátrať a vystopovať sčasti aj preto, že plánoval nakrútiť životopisný film o svojom úteku.MEXIKO 9. januára (WebNoviny.sk) – Mexická generálna prokurátorka Arely Gómezová dnes oznámila, že narkobarón Joaquín Guzmán prezývaný „El Chapo“ (Krpec), bol prevezený späť väznice Antiplano – toho istého nápravného zariadenia s maximálnym stupňom stráženia, z ktorého vlani 11. júla ušiel tunelom dômyselne prekopaným do sprchy vo svojej cele.

Guzmána zadržali v piatok nadránom príslušníci mexickej námornej pechoty v západomexickom pobrežnom meste Los Mochis, ktoré leží v jeho rodnom štáte Sinaloa.

Odporúčame:

Chytili mexického narkobaróna Joaquína Guzmána

Video: Takto utiekol z väzenia drogový boss Krpec

Prokurátorka uviedla, že Guzmána sa podarilo vypátrať a vystopovať sčasti aj preto, že plánoval nakrútiť životopisný film o svojom úteku. Jeho ľudia boli totiž v kontakte s hercami a producentmi, ktorí zaviedli zodpovedné úrady do domu, kde sa drogový bos prezývaný El Chapo (Krpec) ukrýval, vysvetlila televízna stanica NBC News.

Gómezová hovorila v noci nadnes na letisku v mexickej metropole, kde námorná pechota predviedla narkobaróna pred novinárov. Guzmána potom naložili do vrtuľníka námorných síl a odviezli nazad do väznice Antiplano.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

9. januára 2016

Odporúčané články