Dopingový „hriešnik“ Nasri bude pôsobiť v Premier League, oblečie si dres West Ham United

398015_doping_nasri_73628 e95d43cbcd0c41a69f05c0105464288f 676x454.jpg

LONDÝN 2. januára (WebNoviny.sk) – Niekdajší francúzsky futbalový reprezentant Samir Nasri bude po odpykaní dištancu za doping pôsobiť v anglickom klube West Ham United. Referuje o tom oficiálna stránka „kladivárov“.

Nepovolená infúzia

Tridsaťjedenročný rodák z Marseille sa West Hamom dohodol na kontrakte do konca aktuálnej sezóny. V Londýne obnoví spoluprácu s trénerom Manuelom Pellegrinim, pod ktorým hrával v Manchestri City.

Európska futbalová únia (UEFA) potrestala Nasriho 18-mesačným zákazom činnosti po tom, ako mu v roku 2016 na klinike v americkom Los Angeles podali nepovolenú infúziu. Podľa Svetovej antidopingovej agentúry (WADA) vtedy došlo k liečbe, ktorá bola v rozpore s jej pravidlami.

UEFA zamietla žiadosť o výnimku

V decembri 2016 zverejnila klinika Drip Doctors v Los Angeles na účtoch na sociálnych sieťach fotku francúzskeho stredopoliara. Nasri podľa Drip Doctors dostal infúziu, aby mu „pomohla udržať organizmus dostatočne hydratovaný a v plnom zdraví počas náročnej futbalovej sezóny“.

Nasri požiadal UEFA o výnimku, tá však zamietla jeho žiadosť. Nasri naposledy pôsobil v tureckom Antalyaspore, v minulosti si obliekal dres Arsenalu Londýn, spomenutého Manchestru City, FC Sevilla a Olympique Marseille.

Viac k témam: doping, Premier League, Samir Nasri, West Ham United
Zdroj: Webnoviny.sk – Dopingový „hriešnik“ Nasri bude pôsobiť v Premier League, oblečie si dres West Ham United © SITA Všetky práva vyhradené.

2. januára 2019

Odporúčané články