Do Talianska sa preplaví rekordný počet migrantov

Talianske ministerstvo vnútra predpokladá, že počet imigrantov tento rok presiahne doterajšie ročné maximum 170 000 z roku 2014.RÍM 26. októbra (WebNoviny.sk) – Viac migrantov než kedykoľvek predtým sa pravdepodobne tento rok preplaví do Talianska cez Stredozemné more, odhaduje talianske ministerstvo vnútra.

Od začiatku tohto roka sa dostalo do Talianska po mori už viac než 153 000 migrantov, čo je o 10 percent viac než za celý minulý rok, uvádza agentúra DPA s odvolaním sa na údaje, ktoré zverejnil taliansky denník La Repubblica.

Talianske ministerstvo vnútra predpokladá, že počet imigrantov tento rok presiahne doterajšie ročné maximum 170 000 z roku 2014.
Iba v pondelok zachránila pobrežná stráž a ďalšie organizácie približne 2200 migrantov plaviacich sa zväčša na nafukovacích člnoch. V plavidlách navyše objavili 16 mŕtvol.

Premiér Matteo Renzi nedávno zdôvodnil zvýšenie deficitu štátneho rozpočtu na budúci rok okrem iného aj migračnou krízou, ktorá na krajinu a jej kapacity vytvára „značný tlak“.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

26. októbra 2016

Odporúčané články