Do parlamentu by išlo 9 strán, SDKÚ-DS má nad 5 percent

Prieskum Agentúry sociálnych analýz ASA.

BRATISLAVA 22. decembra (WebNoviny.sk) – Podľa najnovšieho prieskumu Agentúry sociálnych analýz ASA by sa do parlamentu dostalo deväť politických strán, medzi nimi aj SDKÚ-DS so ziskom 5,2 percenta.

Voľby, ktoré budú 5. marca budúceho roku, by vyhral Smer-SD, ten podporilo 38,5 percenta respondentov. Za ním nasleduje Sieť so ziskom 10,8 percenta, KDH so 7,9 percentami, SNS so 6,5 percentami či Most-Híd so 6,3 percentami. Brány parlamentu by prekročili i strany OĽaNO – NOVA so ziskom 5,7 percenta, SaS s 5,5 percentami ale aj SDKÚ-DS (5,2 %) či SMK so ziskom 5,1 percenta.

Pred bránami národnej rady by tak zostali strany ĽS Naše Slovensko, TIP, KSS či SKOK. Voliť by podľa prieskumu išlo 58,6 percenta opýtaných, zvyšných 41,4 percenta by voliť nešlo, resp. sa ešte nerozhodlo. Spomedzi respondentov, ktorí povedali, že voliť pôjdu, 22,1 percenta sa ešte nerozhodlo, ktorej politickej strane by dali svoj hlas.

Agentúra sociálnych analýz ASA robila prieskum volebných preferencií od 11. do 16. decembra na vzorke 1 079 respondentov vo veku 18 rokov a viac z hľadiska pohlavia, veku, národnosti, dosiahnutého vzdelania, veľkostných kategórií obcí a krajov Slovenska. Opýtaní odpovedali na otázku: „Parlamentné voľby na Slovensku sa uskutočnia v sobotu dňa 5. marca 2016. Už ste rozhodnutý/á, či sa na nich zúčastníte?“ Respondenti, ktorí odpovedali, že voliť pôjdu, dostali ďalšiu otázku so zoznamom všetkých 23 zaregistrovaných politických strán spolu s menom ich predstaviteľov.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

22. decembra 2015

Odporúčané články